banner238
banner264

Bugünden itibaren sona erdi

Bugünden itibaren ‘cep’te taksit uygulamasına son verildi. Vatandaş son gün teknomarketlere akın etti. Satışlarda geçen yılın ocak ayına göre yüzde 100’ün üzerinde artış oldu.

banner295
Bugünden itibaren sona erdi

Cep telefonlarında bugünden itibaren taksit uygulamasının kalkması önceki gün teknomarketlerde yoğunluğa neden oldu. Geçen yılın ocak ayına göre bu ay telekomünikasyon satışlarında ortalama yüzde 100’ün üzerinde artış yaşandı.

Teknosa Genel Müdürü Necil Oyman bu ay tüketicilerin teknoloji ihtiyaçlarını 1 Şubat uygulamasının önüne çektiklerini belirterek “Bu ocak ayında 2013 yılı ocak ayına göre ciroda yaklaşık yüzde 40 büyüdük. Telekom kategorisinde ise geçen yılın yine aynı ayına göre yüzde 125 seviyesinde büyüme gerçekleşti” dedi.

Tüketici temkinli

Tü­ke­ti­ci­le­rin ha­ya­tın vaz­ge­çil­me­zi ha­le ge­len tek­no­lo­ji­le­rin alış­ve­ri­şi­ne kay­nak ayır­ma­ya de­vam ede­ce­ği­nin de al­tı­nı çi­zen Oy­man “Bu ne­den­le tü­ke­ti­ci­le­rin ye­ni dü­zen­le­me­le­re adap­te ola­ca­ğı­nı ve tü­ke­ti­ci ta­le­bi­nin ye­ni­den to­par­la­na­cağı­nı ön­gö­rü­yo­ruz. Şu­bat ayın­da ise ta­le­bin öne çe­kil­me­siy­le da­ha az ta­lep ve tem­kin­li yak­la­şım ola­bi­lir. Öte yan­dan Sev­gi­li­ler Gü­nü bir ha­re­ket­lendir­me oluş­tu­ra­cak­tı­r” di­ye ko­nuş­tu.

Yüzde 20 canlandı

Gold Teknoloji Marketleri Pazarlama Müdürü Kılınç Orhan Erdemir ise 2014’ün ocak ayında geçen yılın aynı ayına göre ciroda yüzde 60, telekom pazarında da yüzde 110 büyüdüklerini söyledi. Erdemir “Taksitlerin kalkmasıyla son üç gün telekomünikasyon alanında yüzde 20 artış yaşandı. Ancak beklentimiz yüzde 60’ın üzerindeydi. İnsanlar temkinli davranıyor” açıklamasında bulundu.

Sanal da harekete geçti

Hizlial.com verilerine göre ise başta akıllı telefon olmak üzere, tablet ve oyun konsolu ürünlerinin satışları geçen yılın bu dönemine kıyasla 110 arttı. Hizlial.com’da tabletlerde ortalama fiyat 139 TL’den başlarken, 95 TL’ye oyun konsolu, 329 TL’ye HD Led TV ve 149 TL’ye fotoğraf makinesi satın almak mümkün olabiliyor.

 BUGÜN GAZETESİ
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.