banner238
banner264

AYGÜN, İDDİALI PROJELERLE ADAYLIĞINI DUYURDU

Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir Hüseyin Aygün...

banner295
AYGÜN, İDDİALI PROJELERLE ADAYLIĞINI DUYURDU

AYGÜN, İDDİALI PROJELERLE ADAYLIĞINI DUYURDU
Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir Hüseyin Aygün mayıs ayında yapılacak Trabzon Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMM) Olağan Kongresi için adaylığını açıkladı. Basın açıklamasıyla adaylığını duyuran Aygün, kongre için üyelerden tam yetki istedi. Bugüne kadar yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler sunan Aygün teknolojik imkanların  gelişmesiyle birlikte ticaret hayatına giren e-defter, e-fatura, e-tebligat, e-arşiv konularında Trabzon Vergi Dairesi'yle birlikte meslektaşlarını ve işadamlarını bilgilendirdiklerini söyledi.  İş yaşamına yeni atılan 15 meslektaşlarına da iş bulduklarını belirten Aygün, "Mesleğimizin ve  meslektaşlarımızın 26 yıllık problemleri ve çözüm yolları konusunda araştırmalar yaparak, kendi çözüm öneri ve projelerimizi gerçekleştirdik." dedi.

İddialı projelerle adaylığını duyuran Aygün, başkan olarak seçilmesi durumunda ise yapacaklarını şöyle sıraladı: Vergi, TTK ve SGK konularında meslektaşlarımıza ücretsiz danışmanlık hizmeti sunacağız. Mesleğimizde ara eleman sorununu aşmak, yeni mezun meslek adaylarımıza tecrübe kazandırmak  için uygulamalı muhasebe kursları düzenleyeceğiz. Vergi daireleri, ticaret sicil müdürlükleri, SGK'ları arasında uygulama birlikteliği sağlanması için gerekli çalışmaları yapacağız. Meslektaşlarımıza yazılan sorumluluk raporları  hakkında hukuki danışmanlık hizmeti vereceğiz. Vergi, SGK ve TTK komisyonları oluşturup, bu komisyonların düzenleyeceği bilgilendirme toplantıları sonunda mevzuatlarla ilgili e-sirküler yayınlayacağız. E-Oda sistemine geçerek, meslektaşlarımıza daha hızlı ve etkin hizmet üreteceğiz. Odamız bünyesinde oluşturulacak bir birimle, Firma bünyesinde veya SMMM büro işyerlerinde meslektaşlarımıza iş bulma imkanı sağlayacağız. Bilirkişilik mevzuatı ve uygulaması konusunda sertifikalı eğitim seminerleri düzenleyeceğiz."

"Haksız rekabeti önlemek, mesleki faaliyetlerde birlik sağlamak, meslektaş tanışma ve kaynaşması  için oda binamızı meslektaşlarımıza açacağız. Her yıl Muhasebeciler Haftasında tüm üyelerimize “memnuniyet ve öneriler” anketi düzenleyip meslektaşlarımıza daha kaliteli hizmet sunacağız. Kamu saymanlıklarında en az bir zorunlu mali müşavir istihdamı sağlanması.  Vergi müfettişliği giriş sürecinde Mali Müşavirlere pozitif ayrımcılık yapılması.  Mali müşavirlik mesleğinin büro, müşteri, meslek mensubu standartlarının oluşturulması. Mali müşavirlik defter tutma yetki sınırının kaldırılması, tek yetkinin sınırsız mali müşavirlik mesleğinde toplanması. Değerli katılımcılar, yukarıda belirttiğimiz projelerimize meslektaşlarımızdan destek vermelerini bekliyor, bunları gerçekleştirebilmek adına bu dönem için tam yetki istiyoruz." dedi.

banner140
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.