banner238
banner264

Özel idaresinin bütçesi 45 milyon

Trabzon il genel Meclisi’nin 50 üyesi, bir günlük toplantı huzur hakkı ödenisini Van depremzedelerine bağışladı

banner295
Özel idaresinin bütçesi 45 milyon

Trabzon il genel Meclisi’nin 50 üyesi, bir günlük toplantı huzur hakkı ödenisini Van depremzedelerine bağışladı. Bağış 5 bin lira oldu. Özel idaresinin 45 milyonluk yatırım bütçesinde en büyük payı milli eğitim 6 milyon 900 bin lira ile aldı.


 
 
 
İl Genel sekreteri İbrahim Kul 2012 tahmini bütçesini meclise sundu. Milli eğitim en yüksek payı aldı.


Trabzon il genel meclisi Van depremzedeleri için başlatılan yardım kampanyasına 5 bin lira katkıda bulunmaya karar verdi. Her üye bir günlük huzur hakkını kampanyaya bağışladı..
 
 
Trabzon il genel meclisi, il özel idaresinin kendi öz kaynaklar ile oluşturduğu yatırım bütçesini görüşmeye başladı. İl Genel Sekreteri İbrahim Kul 2012 yılında tahmini bütçenin 45 milyon lira olduğunu belirtirken özellikle bu dönemde Trabzon’da büyük ilgi gören mikro kredi uygulaması ile ilk kez Kırsal Gençlik projesine pay ayrıldığını da belirtti.
Kul, bütçenin rasyonel bir şekilde hazırlandığını da belirtirken en büyük payın da milli eğitim müdürlüğüne ayrıldığını ifade etti.
İl Genel Sekreteri Kul’un verdiği bilgilere göre İl özel idaresi bütçesinden pay alan yatırımcı kuruluşlar şöyle;
Milli Eğitim Müdürlüğü; 9 Milyon 900 lira
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü; 400 bin
İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü; 230 bin
İl Sağlık Müdürlüğü; 295 bin
İl Tarım Müdürlüğü; 170 bin
İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü; 30 bin
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü; 450 bin
 
Trabzon il Genel Sekreteri İbrahim Kul, bütçe harcamalarında, özellikle ilçelerin genel durumu ile yatırımların önceliklerinin esas alındığını da belirtti. Kul’un verdiği bilgilere göre Trabzon il özel idaresinin bütçe gelirleri içerisinde en büyük payı da kurumun 3 milyon 100 bin liralık faiz gelirleri oluşturuyor..
 
İMAR VE KENTSEL İYLEŞTİRMEYE ÖNCELİK
 
İl genel Sekreteri İbrahim Kul, Trabzon’da bundan böyle imar ve kentsel işleştirmeye öncelim verileceğini de belirterek il genel sekreterliği bünyesi içerisindeki birim müdürlüklerdi arasında yer alan İmar Kentsel ve İyileştirme Müdürlüğüne 8 milyon 136 bin lira ödenek ayrıldığını da vurguladı.
 
KIRSALDA ÇÖP TOPLAMA
 
Karadeniz Bölgesinde ilk kez kırsalda kat atık toplama faaliyetlerinin başladığı Trabzon için bu yıl bütçede de pay ayrıldı. Kul, bunun için 1 milyon liralık bir bütçe kaynağı ile kırsalda çöp toplama işine devam edileceğini belirtti. İl Özel idaresi ayrıca AB projelerine eş finansman için bütçesinde 300 bin liralık bir kaynak da oluşturdu
 
VAN DEPREMZEDELERİNE 5 BİN LİRA
 
Bu arada İl Genel Meclisi’nin tüm üyeleri, Kasım ayındaki bir günlük toplantı huzur hakkını, bir dilekçe ile Van depremzedelerine bağışladı. Meclisin Sosyal işler Komisyonu Başkanı Halim Kaya, muhalefet iktidar bağımsız tüm meclis üyelerinin bu duyarlılığına teşekkür ederken toplanan 5 bin liralık yardımın Başbakanlığın yardım kampanyasındaki hesaplarına aktarılacağını belirtti..
 

Etiketler; #trabzon #Deprem
banner140
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.