• BIST 104.123
  • Altın 145,971
  • Dolar 3,4910
  • Euro 4,1702
  • Trabzon 24 °C
  • İstanbul 19 °C
  • Ankara 18 °C

“Dava insanı olmak haysiyet gerektirir”

“Dava insanı olmak haysiyet gerektirir”
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, önemli açıklamalarda bulundu.

Bahçeli, 7 Haziran'da yapılacak Milletvekili Genel Seçimi'ni değerlendirdi. Bahçeli, 'Dava insanı olmak yüksek haslet ve haysiyet gerektirir' dedi.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yayımladığı mesajlarında Bahçeli, "Merhum Peyami Safa'nın dediği gibi, 'Hasta bir ümit sağlam bir yeisten daha fenadır.' Türkiye'nin şu günkü hali hepimize büyük bir sorumluluk yüklemektedir ve özetle merhum şairimiz Ziya Paşa'nın şu mısralarında saklıdır: 'Milyonla çalan mesned-i izzetde serefraz, birkaç kuruş mürtekibin cay-ı kürektir' Yani, milyonla çalanlar yüksek makamlarda başı dik dururken birkaç kuruş çalan hırsız ise kürek cezasına çarptırılır. O halde vakit taşın altına elimizi koyma, oyunu bozma, karanlık devire son verme vaktidir. Bu itibarla diyorum ki, 'Bizimle Yürü Türkiye'" dedi.

"DAVA İNSANI OLMAK YÜKSEK HASLET VE HAYSİYET GEREKTİRİR"

Seçimlere ilişkin yaptığı açıklamalarda Bahçeli, "Türkiye, en önemli demokrasi imtihanına 59 gün sonra girecektir. 7 Nisan itibariyle tüm partiler aday listelerini YSK’ya teslim etmiştir. Siz değerli takipçilerim vasıtasıyla 7 Haziran'da yapılacak Milletvekili Genel Seçimi’ne katılacak bütün adaylara başarılar dilerim. Milliyetçi Hareket Partisi’ne 1700’ü aşkın aday adayı müracaat etmiş, bunlar arasında yapılan değerlendirmelerle adaylar belirlenmiştir. Şunu bir defa ifade etmek durumundayım, aday tespiti konusunda azami ölçüde dikkat, ihtimam, adalet ve hassasiyet gösterilmiştir. Aday listemizde genç ve kadın arkadaşlarımıza önem verilmiş, hem 7 Haziran sonrasının hem de geleceğin titizlikle planlaması yapılmıştır. Hiç kimse listeye giremedim diye üzülmemeli, girdim diye de abartılı ve afaki sevinç gösterilerine tevessül etmemelidir. Nefisler aşılmadan, egolar yenilmeden, benlik eritilmeden nimet bildiğimiz, bir ömür adadığımız vatana ve millete hizmet edilemeyecektir. “Ben” diyen, “Beni öne çıkaran, dünyevi çıkarlara aldanan, benden sonrası tufan anlayışında olan yanlıştadır, yanlış yoldadır. Dava insanı olmak yüksek haslet ve haysiyet gerektirir. Ufunetli vicdanlar, bayağı hırslar, bayat hevesler, dağınık arzular davayla bağdaşmaz. Daima görülen ve yaşanılanlardan üstün bir dünya tasarlamak, bunun için çırpınmak ancak bir ülküye sevdalanmış yüreklerin harcıdır" ifadelerini kullandı.

"7 HAZİRAN'DA MİLLET KONUŞACAK, MİLLİYET FUKARALARI SUSACAKTIR"

MHP Lideri Bahçeli, "Nefsine tutsak düşüp dolduruşa gelenler ve altından kalkamayacağı laflar edenler yel değirmenine sefer düzenleyen biçareler gibidir. Ümitlerin harekete geçtiği, heyecanların ivme kazandığı, milli kurtuluşa sayılı günlerin kaldığı bugünlerde şahsi hesap yapmak gaflettir. Umutların tütün yaprakları gibi kurutulduğu şu zaman diliminde, mücadeleyi köstekleyen tüm engel ve bahaneler çiğnenmelidir. Akıl başta, söz yerinde, ağırbaşlılık ve fazilet davranışta güzeldir. Ağızdan çıkan sesler değil kalpten kalbe ulaşan çığlıklar anlamlıdır. “Biz kazanında kaynayamayan, “Biz ummanına akamayan, “Biz rüyasına dalamayan ya tefrikaya yem olacak ya huzur kaçıracaktır. Bundan sonra söz sırası aziz milletimizindir. 7 Haziran’da millet konuşacak, milliyet fukaraları susacaktır. 59 gün sonra kararan hayaller uyanacak, uyuşmuş, ufalanmış zihinler duracak, milli ziynet coşacak, zilletle geçen yıllar bitecektir. Bir karşılık beklemeden Türkiye ve Türk milleti için fedakarlık yapma iradesinde olanlar bezginliğe ve anlamsız tartışmalara düşmemelidir. Merhum Peyami Safa’nın dediği gibi, “Hasta bir ümit sağlam bir yeisten daha fenadır. Türkiye’nin şu günkü hali hepimize büyük bir sorumluluk yüklemektedir ve özetle merhum şairimiz Ziya Paşa’nın şu mısralarında saklıdır: “Milyonla çalan mesned-i izzetde serefraz, birkaç kuruş mürtekibin cay-ı kürektirö Yani, milyonla çalanlar yüksek makamlarda başı dik dururken birkaç kuruş çalan hırsız ise kürek cezasına çarptırılır. O halde vakit taşın altına elimizi koyma, oyunu bozma, karanlık devire son verme vaktidir. Bu itibarla diyorum ki, 'Bizimle Yürü Türkiye'" açıklamasında bulundu.


  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Trabzon Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.