• BIST 104.861
 • Altın 163,007
 • Dolar 3,9261
 • Euro 4,6483
 • Trabzon 7 °C
 • İstanbul 13 °C
 • Ankara 5 °C
 • İşte Çalımbay’ın gitmesini istediği oyuncularla ilgili düşünceleri…
 • Çubukçu’ya dedi ki: “Bu haliyle ona forma vermem!”
 • Ak Parti’ye karşı Trabzon’da ittifak…
 • İşte Çalımbay’ın gitmesini istediği oyuncularla ilgili düşünceleri…
 • Çubukçu’ya dedi ki: “Bu haliyle ona forma vermem!”
 • Ak Parti’ye karşı Trabzon’da ittifak…

Divan Genel Kurulu Gerçekleştirildi!

Divan Genel Kurulu Gerçekleştirildi!
Trabzonspor'da Toplantı Gerçekleştirildi...

Trabzonspor Olağan Divan Başkanlık Genel Kurulu Trabzonspor Futbol Akademisi Nizamettin Algan Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.


Genel kurula Asbaşkan Nevzat Şakar ve yönetim kurulu üyeleri yanı sıra eski başkanlarından  Salih Erdem, Ahmet Celal Ataman, Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Beyazlı, kuruculardan  ve divan kurulu üyeleri katıldı. Genel kurulda kongre divan başkanlığını Osman Çavuşoğlu, yardımcılığını Şener Yavuz, üyeliklerini de Hasan Basri Halisçelik, Salih Aladağ ve Ruşen Atasoy yaptı. Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başlayan genel kurulda divan Başkanımız Ali Özbak bir konuşma yaptı.

Özbak konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Bugün, burada 29. Olağan Divan Genel Kurul toplantısını idrak etmenin mutluluğunu birlikte yaşamaktayız. Bir önceki ve 28. Olağan Divan Genel Kurul toplantısını yine birlikte 10 Mart 2012’de bu salonda yapmıştık. Tarafınızdan teveccüh gösterilerek üç yıllık görev süresi için bizleri yeniden görevlendirmiştiniz. Bir kez daha teşekkürlerimizi arz ediyoruz.

O günden başlamak üzere en önemli çalışmamız “Bordo – Mavi bayrak altında bütünleşen 1967 (ilk kadromuz) ile bugün mevcut bulunan son kadromuzu” Trabzonspor Mehmet Ali Yılmaz Tesislerinde buluşturup, bütünleştirmiş olmamızdır. Buluşturma tarihi 09 Mayıs 2012 Çarşamba günü idi. Gerek il dışında gerekse il içinden buluşturduğumuz kadromuzu aralıksız olarak üç gün ilimizin çeşitli yerlerinde ağırladık. 09 Mayıs 2012’nin, Kulübümüz adına yeni bir tarih sayfası oluşturduğunu düşünmekteyiz. Bu çalışmamızı programlayıp yönetmemize ve yürütmemize kuşkusuz Yönetim Kurulumuz son derece duyarlı kalarak ve buluşmayı önemseyerek, hizmet sunmayı, katkı vermeyi esirgemeden yerine getirmiştir. Sanıyoruz ki, bu da Kulübümüzün tarihi derinliğine ve zenginliğine; Yönetim Kurulumuzun vermiş olduğu önemden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle huzurlarınızda Yönetim Kuruluna bir kez daha teşekkürü borç saymaktayız. Ayrıca, iki kadronun buluşmasında önemli katkı sağlayan, Teknik Direktörümüz Şenol Güneş’e de teşekkür ediyoruz.

Bilindiği üzere 07.09.2008’de Kulübümüz tarihinde tüzük hususunda bir sıkıntı yaşamıştı. Hazırlanan tüzük taslağının ilk on beş maddesi kabul görmüştü. On altıncı maddeden sonraki maddeler, topluca oylamaya sunuldu. Maalesef kabul görmemişti. Aslında hazırlanmış bulunan tüzük taslağı bütünüyle o günün koşullarına göre mükemmele yakındı. O nedenle bu taslak esas kabul edilerek, yaklaşık bir yıldan bu tarafa, o taslağı desteklemek amacıyla, siz Divan Genel Kurulu adına, Divan Başkanlık Kurulu olarak çalışmaları sürdürmekteyiz. Ayrıca bunun için geçmişte hizmet vermiş ve bu işle uğraşısı olanlar ile fikir alışverişi içerisinde de bulunmayı, sorumluluğumuzun bir gereği olarak yerine getirmiş bulunmaktayız. Temel meselelerin birlikteliğini sağlamak amacıyla, kurullarımızın, başkan ve temsil edenleri ile de birkaç kez toplantı yapmış bulunmaktayız.

Netice itibarıyla, bugün için ortaya koyulan tüzük taslağını, tüzüğün 48/e maddesi gereğince sizlerin de üzerinde görüş beyan etmeniz ve katkı sağlamanız için huzurunuza taşımış bulunmaktayız. Engin görüşleriniz bu taslağa katkı sağlayacağı inancı ile saygılar sunarız”

Özbak’ın yaptığı konuşmanın ardından yeni tüzük taslağındaki önemli değişikler divan üyelerine okunarak, uyarıları not edildi.

 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Trabzon Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.