banner238
banner264

ABD ordusuna intikam saldırısı

Adobe programının açığını bulan hacker’lar 104 bin kamu görevlisinin bilgilerini elde etti.

banner295
ABD ordusuna intikam saldırısı

FBI, Anony­mo­us hac­ker gru­bu­nun bir yıl­dır önem­li ka­mu ku­ru­luş­la­rı­nın ve­ri ta­ban­la­rı­na sız­dı­ğı­nı açık­la­dı. Ara­la­rın­da or­du men­sup­la­rı ve önem­li ba­kan­lı­ka­rın bu­lun­du­ğu 104 bin ka­mu gö­rev­li­si­nin tüm bil­gi­le­ri­ni alan Anony­mo­us üye­le­ri en az 2 bin ban­ka he­sa­bı­nı da ele ge­çir­di.

Sal­dı­rı­nın, grup üye­le­rin­den Aron Swartz isim­li bil­gi­sa­yar prog­ram­cı­sı­nın evin­de ölü bu­lun­ma­sın­dan son­ra baş­la­dı­ğı, Swart­z’­ın öcü­nü al­mak için ya­pıl­dı­ğı bil­di­ril­di.

FBI, sı­zın­tı­nın Ado­be System şir­ke­ti ta­ra­fın­dan üre­ti­len ve üc­ret­siz da­ğı­tı­lan bir prog­ram­da­ki açık­tan ya­pıl­dı­ğı­nı du­yur­du. Ya­zı me­tin­le­ri­ni pdf ola­rak bi­li­nen şek­le dö­nüş­tü­ren prog­ram­da­ki ha­ta bir yıl ön­ce or­ta­ya çı­ka­rıl­mış­tı. Hac­ker’­la­r­ın 1 yıl­dır bu açı­ğı kul­lan­dı­ğı an­la­şıl­dı. FBI, açık­la­rın ka­pa­tıl­ma­sı için ka­mu ku­ru­luş­la­rı­nı uyar­dı.

‘Beni FBI kullandı’

Ge­çen haf­ta 10 yıl ha­pis ce­za­sı­na çarp­tı­rı­lan Anony­mo­us üye­si Je­remy Ham­mond, “Be­ni FBI­’a ça­lış­tı­ğı­nı son­ra­dan öğ­ren­di­ğim bi­ri­si yön­len­dir­di. Ben­den de­ği­şik ül­ke­le­rin web si­te­le­ri­nin şif­re­le­ri­ni kır­ma­mı is­te­di­le­r” de­di.


KAYNAK: BUGÜN GAZETESİ
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.