banner238
banner264

Yağmur ile Toprak Trabzon'a geliyor

İşte detaylar...

banner295
Yağmur ile Toprak Trabzon'a geliyor

Avrasya Üniversitesi ile Kadın Sağlıkçılar Dayanışma Derneği’nin (KASAD-D) İşbirliğinde “Yağmur ile Toprak Trabzon’da” etkinliğini düzenliyor.
 
KASAD-D Yönetim Kurulu üyesi Sare DAVUTOĞLU’nun katılımıyla 13 Şubat 2016 tarihinde düzenlenen "Yağmur ile Toprak Çevrimiçi" kitabının tanıtım töreninde internet bağımlılığı, siber zorbalık ve güvenli internet kullanımı gibi konular ele alınmış, İnternet bağımlılığını önlemek, doğru ve güvenli internet kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla hedef kitlesi olan gençlerle ortak dili daha kolay kurabilecek Yağmur ve Toprak isimli iki çizgi karakter tanıtılmıştı. Törene katılan Rektör Prof. Dr. Aşkın ASAN Avrasya Üniversitesi Bağımlılıkla Mücadele Merkezi kapsamında yürütülen çalışmalara destek amacıyla Yağmur ile Toprak’ı Trabzon’a davet etti.
 
 Rektör Asan, konu ile ilgili açıklama yaptı. Asan, ulusal ve uluslararası düzeyde yetkin ve kendine güvenen, eleştirel düşünce yeteneği ile donanmış, toplumsal sorumluluk bilincine sahip bireyler yetiştirmek misyonu ile programlarını ve faaliyetlerini yapılandıran Avrasya Üniversitesi 16 Nisan 2016 Cumartesi günü Saat 11:00’de Yalıncak Ömer Yıldız Yerleşkesinde KASAD-D’nin geliştirdiği Yağmur ile Toprak Çevrimiçi projesi alt etkinliklerinden birini hayata geçirecek, dedi.Asan açıklamasında şu cümlelere yer verdi.
 
“Yağmur ile Toprak Çevrimiçi Projesinin hem Trabzon’da görev yapan öğretmenler hem de Psikoloji ve Çocuk Gelişimi bölümlerimizde öğrenim gören öğrencilerimiz tarafından kavranmasını önemsiyoruz. KASAD-D geleceğin teminatı olan gençlerin ruh ve beden sağlığının korunması, sosyal uyumunun güçlendirilmesi ve geliştirilmesi, sağlıklı, mutlu, çalışkan, üretken, kendine ve ülkesine güvenen bireyler olarak, toplumsal yaşama etkin katılımlarının teşvik edilmesi amacıyla birçok proje uygulanmaktadır. Üniversitemiz daha önce de Kadın Sağlıkçılar vakfı (KASAV) ve KASA-D işbirliği ile 20 Aralık 2014 tarihinde de “Senin Hayatın Senin Ellerinde! Bağımlılıkla Mücadelede Araştırma Merkezi Modeli Geliştirme Çalıştayı” düzenlemiş Türkiye Cumhuriyeti  Başbakanı Prof. Dr. Ahmet DAVUTOĞLU bu çalıştaya katılmıştı” dedi. 
 
Avrasya Üniversitesi’nin ergenlerde bağımlılık ile ilgili bölgesel veya ulusal düzeyde uygulanması gereken önleyici ve koruyucu programlar üzerinde yoğun çalışmalar yürüttüğünü ifade eden Rektör Asan “Kadın Sağlıkçılar Dayanışma Vakfı (KASAV) ve Trabzon Büyükşehir Belediye’si ile birlikte “Senin Hayatın Senin Ellerinde! Bağımlılıkla Mücadelede Araştırma Merkezi Modeli Geliştirme Çalıştayı” kapsamında özellikle  bağımlılara tedavi ve rehabilitasyon hizmetlerinin kaliteli bir şekilde sunulması ve topluma yeniden kazandırılmaları alanında etkin model önerisi geliştirilmiştir.
 
İnternet bağımlılığı, siber zorbalık ve güvenli internet kullanımı gibi konuların yer aldığı. "Yağmur ile Toprak Çevrimiçi" isimli kitabın da dağıtılacağı etkinlikte münazara yöntemi ile öğrenciler yapılandırılmış teneffüslerin ve öğretici etkinliklerin öğrencilerin fiziksel ve zihinsel gelişimlere etkilerini tartışacaklar.
 Tüm halkımız davetlidir”

banner140
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.