banner238
banner264

28 Şubat'a damga vuran ifade

28 Şu­bat da­va­sı­nın dün gö­rü­len 34. du­ruş­ma­sı­na dö­ne­min Ge­nel­kur­may İs­tih­ba­rat Baş­ka­nı emek­li Kor­ge­ne­ral Çe­tin Sa­ne­r’­in ifa­de­le­ri dam­ga vur­du.

28 Şubat'a damga vuran ifade

28 Şubat davası kapsamında verdiği ifadedeDö­ne­min İçiş­le­ri Ba­ka­nı Me­ral Ak­şe­ne­r’­e söy­le­di­ği “yağ­lı ka­zı­k” ifa­de­si ne­de­niy­le hi­cap duy­du­ğu­nu ifa­de eden Çetin Sa­ner, “E­vet ayıp et­mi­şim. Ya­kış­ma­mış­tır. Özür de di­le­di­m” de­di.

Müş­te­ki Şev­ket Ka­za­n’­ın avu­ka­tı Yıl­maz Bö­lük­ba­şı, Mus­ta­fa Kah­ra­man­yo­l’­a ve Me­ral Ak­şe­ne­r’­e iliş­kin söz­le­ri­ni anım­sa­ta­rak Sa­ne­r’­e “Çe­tin Sa­ner ola­rak üs­lu­bu­nuz bu şe­kil­de mi­di­r” di­ye sor­du. Sa­ner, “Be­nim üs­lu­bum bu de­ğil­dir. Ben ki­bar İs­tan­bul ço­cu­ğu­yu­m” di­ye ce­vap ver­di. Sa­ner, ko­nu­nun Ba­tı Ça­lış­ma Gru­bu ve hü­kü­me­ti dü­şür­mek­le il­gi­si­nin bu­lun­ma­dı­ğı­nı sa­vun­du. Bu ko­nu­da Ak­şe­ne­r’­in de şi­ka­ye­ti­nin bu­lun­ma­dı­ğı­nı anım­sa­ta­rak “E­ğer suç ol­du­ğu­nu dü­şü­nü­yor­duy­sa be­ni mah­ke­me­ye ver­sey­di­” di­ye ko­nuş­tu.

KAYNAK: BUGÜN GAZETESİ
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.