banner238
banner264

Abdullah Gül'e 'internet' mektubu

Tür­ki­ye Ba­ro­lar Bir­li­ği (TBB), in­ter­net ya­sa­sı­na iliş­kin en­di­şe­le­ri­ni Cum­hur­baş­ka­nı Ab­dul­lah Gü­l’­e ilet­ti.

banner295
 Abdullah Gül'e 'internet' mektubu

TBB Baş­ka­nı Me­tin Fey­zi­oğ­lu­’nun im­za­sı­nı ta­şı­yan mek­tup­ta dü­zen­le­me­nin yü­rür­lü­ğe gir­me­si ha­lin­de, te­mel hak ve öz­gür­lük­le­rin sı­nır­lan­dı­rı­la­ca­ğı, in­ter­ne­te san­sür ge­ti­ri­le­ce­ği vur­gu­lan­dı.

İLERİ FİŞLEME ÖRNEĞİ

Fey­zi­oğ­lu, “İn­ter­ne­te san­sür de­mok­ra­si­ye ay­kı­rı­lı­ğı ya­nın­da, baş­ta AİHM ve ül­ke­mi­zin ta­raf ol­du­ğu di­ğer ulus­la­ra­ra­sı dü­zen­le­me­ler­de ta­nım­lan­mış olan ‘i­fa­de öz­gür­lü­ğü­ne­’ de ay­kı­rı­dı­r” de­di. Yü­rüt­me­ye, mah­ke­me ka­ra­rı ol­mak­sı­zın ‘e­ri­şim en­gel­le­me yet­ki­si­nin ve­ril­me­si­’nin “yar­gı­nın ana­ya­sal yet­ki ala­nı­na mü­da­ha­le an­la­mı­na­” gel­di­ği­ni vur­gu­la­yan Fey­zi­oğ­lu, “Uy­gu­la­ma­lar, ‘i­le­ri fiş­le­me­’ ör­ne­ğin­de gö­rü­le­bi­le­ce­ği şek­liy­le bi­rey­sel hak ve öz­gür­lük­le­rin kı­sıt­lan­ma­sı ya da kul­la­nıl­ma­la­rı­nı zor­laş­tı­rı­cı ni­te­lik­te ol­ma­ma­lı­dı­r” ifa­de­si­ni kul­lan­dı.
BUGÜN GAZETESİ

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.