banner238
banner264

Boş kutulu eylemler yurda yayıldı

Ayakkabı kutularında saklanan paralar tüm Türkiye’de protesto edildi.

banner295
Boş kutulu eylemler yurda yayıldı

Tür­ki­ye­’nin bir­çok ilin­de me­mur­lar ve va­tan­daş­lar ku­tu­lu ey­lem yap­tı. Tür­ki­ye gün­de­mi­ne otu­ran yol­suz­luk so­ruş­tur­ma­la­rı kap­sa­mın­da bu­lu­nan ve içi pa­ra do­lu olan ayak­ka­bı ku­tu­la­rı­na gön­der­me ya­pıl­dı. Büt­çe gö­rüş­me­le­ri­ni pro­tes­to eden Ka­mu Emek­çi­le­ri Sen­di­ka­la­rı Kon­fe­de­ras­yo­nu­’na (KESK) bağ­lı sen­di­ka­lar ve ba­zı va­tan­daş­lar boş ku­tu­lar­la so­ka­ğa çık­tı.

‘HIRSIZ VAR’

Yol­suz­luk ve rüş­vet ope­ras­yo­nun­da gö­zal­tı­na alı­nan Halk­bank Ge­nel Mü­dü­rü Sü­ley­man As­la­n’­a ait ayak­ka­bı ku­tu­la­rın­da 4,5 mil­yon do­la­r çık­ma­sı­nı pro­tes­to ede­rek Halk­bank şu­be­le­ri önü­ne boş ku­tu­lar bı­rak­tı.

Ey­le­me ka­tı­lan­lar sık sık ‘Hır­sız va­r’, ‘Hü­kü­met is­ti­fa­’ slo­gan­la­rı at­tı. ‘Ha­ra­ma el sür­me­di­ler do­la­rı ma­ki­ne ile say­dı­la­r’, ‘Va­tan­da­şın ku­tu­su bo­ş’ ya­zı­lı dö­viz­ler ta­şı­yan ey­lem­ci­ler, ba­zı il­ler­de de da­vul zur­na eş­li­ğin­de ha­lay çe­ke­rek boş ayak­ka­bı ku­tu­la­rı­na mad­de­ni pa­ra­lar ve 1’er do­lar at­tı.

TÜM TÜRKİYE’DE

Ey­lem baş­ta İs­tan­bul, An­ka­ra ve İz­mir ol­mak üze­re Ça­nak­ka­le, De­niz­li, Ga­zi­an­tep, Adı­ya­man, Zon­gul­dak, Mer­sin, Ada­na, Edir­ne, Van, Şan­lı­ur­fa, Tun­ce­li, Bur­sa, Kay­se­ri gi­bi Tür­ki­ye­’nin bir­çok ilin­de ya­pıl­dı.


BUGÜN GAZETESİ
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.