banner238
banner264

CHP tabanından Genel Merkez'e uyarı

CHP’de seçmen ve tabanın talepleri rapor haline getirildi. PM toplantısında değerlendirilecek raporda, “Rakip partileri suçlama yerine ülke sorunlarına ilişkin çözüm önerileri getirin” talebi birinci sırada yer aldı.

banner295
CHP tabanından Genel Merkez'e uyarı

CHP’nin 3 Kasım Pazar günü toplanacak Parti Meclisi’ne (PM) sunulacak Halkla İlişkiler Birimi raporu, CHP seçmeninin ve tabanının, Kemal Kılıçdaroğlu yönetiminden öncelikli taleplerini ortaya koydu.

9 Eylül-21 Ekim 2013 tarihleri arasında Genel Merkez’e 80 bin 58 başvuru gerçekleşti. Genel Merkez’e yapılan başvurular arasında ilk sırada, yüzde 13.8 ile “hükümetin protesto edilmesi” talepleri yer aldı.

CHP tabanı, “rakip partilerin suçlanması ve suçlamalara cevap yerine, ülke sorunlarına ilişkin çözüm önerilerinin dile getirilmesini” istedi. CHP’liler mitinglerin artırılmasının yanı sıra Meclis dışında grup toplantısı da talep etti.

YAPTIRIM UYGULAYIN

İkinci sırada ise yüzde 9’la “partide söylem birliği” talebi dikkat çekti. Milletvekilleri ve parti yöneticilerinin “parti içi ayrılık” görüntüsü veren açıklamalarından rahatsız olan CHP tabanı ve seçmeni, “Söylem birliğinin kuvvetlendirilmesi ve parti içi konuların basına yansımalarını engelleyecek yaptırım kararlarının alınması”nı vurguladı.

BALYOZ TALEBİ 6. SIRADA

Yüz­de 8.5 baş­vu­ru ile iş­siz­lik so­ru­nu üze­rin­de du­rul­ma­sı is­te­nir­ken, CHP’­nin sı­kı ta­kip et­ti­ği Bal­yoz ve Er­ge­ne­kon da­va­la­rı­na iliş­kin ta­lep­ler; yüz­de 5.3 ile 6. sı­ra­da yer al­dı. CHP’­li­ler bu da­va­lar­la il­gi­li de­lil, id­di­a ve tar­tış­ma­la­rın, ulus­la­ra­ra­sı plat­for­ma ta­şın­ma­sı­nı ta­lep et­ti.

Yerel seçim çalışmalarını başlatın

CHP ta­ba­nı, ye­rel se­çim aday­lık­la­rıy­la il­gi­li re­ka­bet ha­ber­le­ri­ne de tep­ki gös­te­re­rek, ka­mu­oyun­da “par­ti için­de gö­rüş ay­rı­lı­ğı­” al­gı­sı oluş­tu­ğu­na dik­kat çek­ti. Ör­güt­le­rin ça­lış­ma­sı­nın bek­len­ti­le­ri kar­şı­la­ma­dı­ğı ifa­de edi­lir­ken, ma­hal­le ve se­çim ça­lış­ma­la­rı­nın acil ola­rak baş­la­tıl­ma­sı, özel­lik­le AK Par­ti­li be­le­di­ye­le­rin bu­lun­du­ğu böl­ge­ler­de il ve il­çe baş­kan­lık­la­rı­nın ak­tif ça­lış­ma­sı is­ten­di. CHP’­li­ler, se­çim­ler­de hi­le id­di­ala­rı­na kar­şı ön­lem alın­ma­sı uya­rı­sı da yap­tı.

Derbi şikayeti

Vatandaşların CHP’ye yaptığı diğer bazı başvurular ise, şu şekilde devam etti:

*4+4+4 düzenlemesinin olumsuz etkileri (yüzde 5)

*Seçim barajının düşürülmesi (yüzde 4)

*İnanç özgürlüğü, Alevi yurttaşların talepleri (yüzde 1.1)

*Kamuda TC eylemleri yüzde (0.46)

*Beşiktaş-Galatasaray derbi maçında çıkan olaylar (yüzde 0.81)

KAYNAK - BUGÜN GAZETESİ
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.