banner238
banner264

Irak petrolü Ceyhan'da

Ener­ji ve Ta­bi­i Kay­nak­lar Ba­ka­nı Ta­ner Yıl­dız, dün 2013 yı­lı fa­ali­yet­le­ri ile 2014’e iliş­kin he­def­le­ri­ni an­lat­tı.

banner295
Irak petrolü Ceyhan'da

Taner Yıl­dız, do­ğal­ga­za zam yap­ma­mak için ade­ta di­ren­dik­le­ri­ni söy­le­di.

Ek güç 6 bin 985 MW

Ge­çen yıl elek­trik­te­ki mev­cut ku­ru­lu gü­ce 6 bin 985 MW ye­ni güç ek­le­ye­rek re­kor kır­dık­la­rı­nı be­lir­ten Yıl­dız, son 10 yıl­da do­ğal­gaz san­tral­le­ri dı­şın­da­ki ya­tı­rım­lar sa­ye­sin­de yıl­da yak­la­şık 12 mil­yar li­ra­lık gaz it­ha­la­tı­nın önü­ne ge­çil­di­ği­ni söy­le­di.

Irak pet­ro­lü ge­li­yor

Yıl­dız, Ira­k’­la ya­pı­lan an­laş­ma­la­rın so­nuç ver­di­ği­ni, Ira­k’­tan Cey­ha­n’­a pet­rol akı­tıl­ma­ya baş­lan­dı­ğı­nı söy­le­di. Yıl­dız, “Ku­zey Ira­k’­tan ge­len pet­ro­lün, tam mu­ta­ba­kat sağ­la­na­rak bu ay içe­ri­sin­de dün­ya pi­ya­sa­la­rı­na su­nu­la­ca­ğı­nı umu­yo­ru­m” de­di. Yıl­dız, Irak pet­ro­lü ve Halk­ban­k’­la il­gi­li ola­rak AB­D’­den ken­di­le­ri­ne ile­ti­len bir ra­hat­sız­lı­ğın söz ko­nu­su ol­ma­dı­ğı­nı da vur­gu­la­dı.


KAYNAK: BUGÜN GAZETESİ

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.