banner238
banner264

Jandarma kadına yönelik şiddete karşı devrede

Bakan Fatma Şahin, yılda 120 bin çiftin boşandığını söyledi. Bu çiftlerden 20 bininin yeniden evlendiğini belirtti.

banner295
Jandarma kadına yönelik şiddete karşı devrede

Ka­dı­na şid­de­te kar­şı Jan­dar­ma da ha­re­ke­te geç­ti. An­ka­ra­’da dü­zen­le­nen top­lan­tıy­la ta­nı­tı­mı ya­pı­lan pro­je kap­sa­mın­da Jan­dar­ma Ge­nel Ko­mu­tan­lı­ğı, 81 il­de Ai­le İçi Şid­det­le Mü­ca­de­le Kıs­mi Amir­li­ği ku­ra­cak. Pi­lot uy­gu­la­ma 33 il­de baş­la­tı­la­cak.

4 BİN KO­RU­MA KA­RA­RI

Jan­dar­ma­nın ocak-ekim dö­nem­le­ri ara­sın­da 20 bin 163 ka­dı­na yar­dım eli­ni uzat­tı­ğı, 4 bin 145 şid­det mağ­du­ru ka­dın içi­n ko­ru­ma ted­bi­ri al­dı­ğı be­lir­ti­lir­ken Jan­dar­ma Ge­nel Ko­mu­ta­nı Oge­ne­ral Ser­vet Yö­rük, ka­dı­na şid­de­tin top­lum ya­pı­sı­nın bo­zul­du­ğu­nun sin­yal­le­ri ol­du­ğu­nu ve in­san hak­la­rı ih­la­li ol­du­ğu­nu vur­gu­la­dı.

YE­Nİ­DEN EV­LE­Nİ­YOR­LAR

Ai­le ve Sos­yal Po­li­ti­ka­lar Ba­ka­nı Fat­ma Şa­hin ise yıl­da or­ta­la­ma 600 bin evliliğin gerçekleştiğini belirtti. Buna karşın 100 bin ile 120 bin arası yıllık boşanma rakamının ortaya çıktığını söyledi. Şahin, “Boşananların yüzde 80’ni yeniden evleniyor. Ama yüzde 17’si eski eşiyle yeniden evleniyor. Yüzde 17 rakamı yılda 20 bin evlilik demek” diye konuştu.


KAYNAK -  BUGÜN GAZETESİ
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.