banner238
banner264

Kılıçdaroğlu: Darbe bu millete yapıldı

CHP lideri Kılıçdaroğlu, yolsuzluk soruşturmasına karşı iktidarın “Darbe yapılıyor” savunmasını eleştirdi. “Darbe bu milletin cebine yapıldı” dedi.

banner295
Kılıçdaroğlu: Darbe bu millete yapıldı

CHP Ge­nel Baş­ka­nı Ke­mal Kı­lıç­da­roğ­lu, Ka­ra­ma­n’­da par­ti­si­nin aday ta­nı­tım top­lan­tı­sı­na ka­tıl­dı. Ha­kim­ler ve Sav­cı­lar Yük­sek Ku­ru­lu (HSYK) ya­sa ta­sa­rı­sı­nı de­ğer­len­di­ren Kı­lıç­da­roğ­lu, “Rüş­vet ve yol­suz­luk olay­la­rı­nın ay­yu­ka çık­tı­ğı, po­lis­le­rin rüş­vet ve yol­suz­luk olay­la­rı­nı iz­le­di­ği, sav­cı­la­rın so­ruş­tur­ma aç­tı­ğı bir or­tam­da siz­le­rin HSYK’­da de­ği­şik­lik ya­pa­rak, rüş­vet ve yol­suz­lu­ğu en­gel­le­me­niz doğ­ru de­ğil­di­r” de­di.

KAÇ Lİ­RAY­LA DO­YA­CAK?

Yol­suz­luk id­di­ala­rı­na de­ği­nen Kı­lıç­da­roğ­lu, “Şim­di ‘dar­be ya­pıl­dı bi­ze­’ di­yor­lar. Dar­be ya­pıl­dıy­sa bu mil­le­te dar­be ya­pıl­dı, bu mil­le­tin ke­se­si­ne, ce­bi­ne dar­be ya­pıl­dı. Tü­yü bit­me­miş ye­ti­min hak­kı yen­di­” ifa­de­le­ri­ni kul­lan­dı.

CHP Genel Merkezi’nde jammer’lı toplantı dönemi

Kı­lıç­da­roğ­lu­’nun ta­li­ma­tı ile par­ti ge­nel mer­ke­zin­de din­le­me­le­re kar­şı jam­mer (sin­yal ke­si­ci) ön­le­mi­ne ge­çil­di. Baş­ba­kan’ın “Kı­lıç­da­roğ­lu se­nin ne­fes alı­şı­nı bi­le ta­kip edi­yo­ru­m” söz­le­ri­nin ar­dın­dan Ge­nel Mer­ke­z’­de jam­mer za­man za­man dev­re­ye so­ku­lu­yor­du. An­cak ya­şa­nan yar­gı kri­zi ne­de­niy­le kri­tik top­lan­tı­lar ar­tın­ca bu uy­gu­la­ma ge­ne­le ya­yıl­dı. Kablosuz internet de devre dışı bırakılmaya başlandı. (Ezelhan ÜSTÜNKAYA)KAYNAK: BUGÜN GAZETESİ

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.