banner238
banner264

Koza Altın İşletmeleri'nden KAP'a açıklama

Ko­za Al­tın İş­let­me­le­ri, fa­ali­ye­ti dur­du­ru­lan İz­mir Çu­ku­ra­la­n’­la il­gi­li açık­la­ma yap­tı. Açık­la­ma­da, “Çev­re izin ve li­sans bel­ge­siy­le il­gi­li is­te­nen tüm ge­rek­li bel­ge ve bil­gi­ler za­ma­nın­da il­gi­li ku­rum­la­ra ile­til­miş­tir.

banner295
Koza Altın İşletmeleri'nden KAP'a açıklama

Türkiye’nin önemli altın madeni işletmecilerinden Koza Altın İşletmeleri, şirketin İzmir Çukuralan işletmesinin faaliyetlerinin İzmir İl Özel İdaresi’nce “Çevre İzni veya Çevre İzin ve Lisans Belgesi” bulunmaması gerekçesiyle durdurulması üzerine açıklama yaptı. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklama şöyle:

Geçici faaliyet belgesi

*İdareden alınan yazıda da belirtildiği üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü’nün 20 Şubat 2013 tarih ve 2896 sayılı ve 20 Şubat 2014’e kadar geçerli geçici faaliyet belgesi mevcuttur.

*Çevre izin ve lisans belgesiyle ilgili olarak istenen tüm gerekli belge ve bilgiler zamanında ilgili kurumlara iletilmiştir. Kamu tarafından şirketimizden istenen ve zamanında tarafımızdan verilmeyen hiçbir eksik belge ve doküman bulunmamaktadır.

Dünyaya örnek oldu

*Bununla birlikte faaliyetlerimize dayanak olan 11 Mart 2011 tarihli Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) olumlu belgesi yürürlükte olup, hiçbir sorun bulunmamaktadır. Buna rağmen durdurma işlemi yapılmıştır.

*Şirketimizin yüzde 100 yerli sermayeli tek Türk altın şirketi olduğunu, en çok vergi veren üçüncü özel sanayi kuruluşu olduğunu, her tür yasal mevzuata hassasiyetle uyduğunu ifade etmiştik.

*Bilindiği üzere işletmelerimiz Avrupa Birliği Madenciler Birliği tarafından dünya madenciliğine örnek olarak gösterilmektedir.

*Bugüne kadar şirketimiz tarafından yasal mevzuatın tüm gerekleri zamanında hassasiyetle yerine getirilmiş, yasalardan kaynaklanan haklarımız dışında hiç-bir imtiyaz talebimiz de olmamıştır.

*2 bin kişiden fazla personelin görev yaptığı ve halka açık olan bir şirket olarak bu işlem nedeniyle tüm yasal yollara başvurulacaktır.


KAYNAK: BUGÜN GAZETESİ
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.