banner238
banner264

Polisin tatlı dili suçu itiraf ettirdi

İzmir’de, aynı evde yaşadığı yengesinin bileziklerini çalan 15 yaşındaki H.N, babasının eve çağırdığı polisle 2 saat baş başa görüştü. ‘Suçlu çocukları topluma kazandırma’ eğitimi alan polisin şefkatli yaklaşımı sayesinde suçunu itiraf eden genç kız, bir daha hırsızlık yapmayacağına söz verdi.

banner295
Polisin tatlı dili suçu itiraf ettirdi

İz­mi­r’­in Ko­nak il­çe­sin­de li­se öğ­ren­ci­si H.N, geç­ti­ği­miz ay ay­nı ev­de ya­şa­dı­ğı yen­ge­si­nin 4 bi­le­zi­ği­ni çal­dı. İlk gün bi­le­zik­le­rin ça­lın­dı­ğı­nı fark ede­me­yen yen­ge, ikin­ci gün mi­sa­fir­li­ğe git­mek için ha­zır­lan­dı­ğı sı­ra­da bi­le­zik­le­rin sak­la­dı­ğı yer­de ol­ma­dı­ğı­nı fark et­ti. Du­ru­mu he­men ka­yın­ba­ba­sı­na an­la­tan yen­ge, po­li­se baş­vur­mak is­te­di.

EV­DE 2 SA­AT GÖ­RÜŞ­ME

Ba­ba A.N, ge­li­ni­ne en­gel olup bilezikleri evden birinin çalmış olabileceğini söyledi. Altınları, bir süre psikolojik tedavi gören kızı H.N’nin çaldığını düşünen ve suç yüzüne vurulduğunda daha da kötü duruma düşüp, intihar edebileceğinden korkan baba, polisten yardım istemeye karar verdi. Karakola giden baba A.N, yaşananları anlatıp yardım istedi. ‘Suçlu çocukları topluma kazandırma’ eğitimi alan görevli polis, liseli H.N. ile görüşmek için eve git­ti.

ÇOCUK MAH­CUP OL­MA­SIN Dİ­YE

2 sa­at genç kız­la gö­rüş­tü. H. N, bu gö­rüş­me­de su­çu­nu iti­raf et­ti. H.N.’ye ya­şa­nan­lar­dan ev hal­kın­dan hiç kim­se­nin ha­ber­dar ol­ma­ya­ca­ğı sö­zü­nü de veren polis, bu şekilde genç kızın ailesine mahcup olmasının önüne geçti. Polis, baba A.N. dışındaki tüm ev halkına, altınları hırsızın çaldığı ve hırsızın da kısa sürede yakalandığı bilgisini verdi. Genç kız, polise bir daha böyle bir şey yapmayacağına dair söz verdi. Şefkatli yaklaşımı ne­de­niy­le po­li­se okul harç­lı­ğıy­la çi­çek al­dı.

Sa­bı­ka­lı 400 ço­cuk top­lu­ma ka­zan­dı­rıl­dı

Hır­sız­lık sa­bı­ka­sı bu­lu­nan 18 yaş al­tın­da­ki 400 ço­cu­ğu bir yıl ön­ce po­lis me­mur­la­rı­na zim­met­le­yen İz­mir Em­ni­ye­ti, pro­je­nin mey­ve­le­ri­ni kı­sa sü­re­de al­dı. Po­li­sin, tek­rar su­ça ka­rış­ma­sı­nı ön­le­yip top­lu­ma ka­zan­dır­mak için adım adım ta­kip et­ti­ği 400 ço­cu­ğun, son bir yıl­da hiç­bir su­ça ka­rış­ma­dı­ğı bil­di­ril­di.


KAYNAK: BUGÜN GAZETESİ
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.