banner238
banner264

Savcılık harekete geçti

Pa­ri­s’­te te­rör ör­gü­tü PKK üye­si üç ka­dı­na sui­kast­tan tu­tuk­la­nan Ömer Gü­ne­y’­e ait ol­du­ğu id­di­a edi­len ses kay­dı­nın in­ter­ne­te düş­me­si­nin ar­dın­dan An­ka­ra Cum­hu­ri­yet Baş­sav­cı­lı­ğı ha­re­ke­te geç­ti.

 Savcılık harekete geçti

Em­ni­ye­t’­e ses kay­dı için kri­mi­nal in­ce­le­me ya­pıl­ma­sı ta­li­ma­tı ve­ril­di. Baş­sav­cı­lık, se­sin Ömer Gü­ne­y’­e ait olup ol­ma­dı­ğı­nı tes­piti için Fran­sa­’dan ori­ji­nal ka­yıt ta­lep et­ti.

DOSYA GELMEDİ

Ta­raf­la­rın Türk va­tan­da­şı ol­ma­sı ne­de­niy­le An­ka­ra Baş­sav­cı­lı­ğı ise ay­rı bir so­ruş­tur­ma baş­la­ta­rak, dos­ya­yı Fran­sız ma­kam­la­rın­dan is­te­miş­ti. Fran­sa Ada­let Ba­kan­lı­ğı ci­na­yet­le­rin üze­rin­den bir yı­lı aş­kın za­man geç­me­si­ne kar­şın dos­ya­yı hâ­lâ gön­der­me­di. Fran­sa­’nın Gü­ne­y’­in Tür­ki­ye bağ­lan­tı­la­rı ve te­le­fon nu­ma­ra­la­rı hak­kın­da bil­gi ta­le­bin­de bu­lun­du­ğu öğ­re­nil­di.

17 Oca­k’­ta in­faz edi­len PKK’­lı­la­rın ai­le­le­ri Baş­sav­cı­lı­k’­a di­lek­çe ya­za­rak so­ruş­tur­ma­nın giz­li­li­ği­nin kalk­ma­sı­nı is­te­miş­ti. Giz­li­li­ğin kal­dı­rıl­ma­ya­ca­ğı öğ­re­nil­di.


KAYNAK: BUGÜN GAZETESİ
banner190
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.