banner238
banner264

SİİRTLİ'YE CEVABİ MEKTUP

İki gün evvel haber sitemiz aracılığı ile Trabzonlulara duygu yüklü mektup gönderen ve bu mektubu tam 35 bin kişi tarafından okunan, kendi ifadesi ile 'Siirtli' kardeşimize; okurlarımızın düşünceleri ve tarafımızdan yoğun talepleri neticesinde Halil Şanlı vasıtası ile cevabi bir yazı kaleme aldık.

banner295
SİİRTLİ'YE CEVABİ MEKTUP

 SİİRTLİ'YE CEVABİ MEKTUP

Biz Trabzonlular, memleketimizin her köşesinde ki yurttaşlarımızı emin olum ki kardeş biliriz. Trabzonlular için ezan, bayrak, vatan kavramları her zaman hassas olmuş ve öyle olacaktır. Vatanın birliği, bütünlüğünü başı üzerinde taşıyan ülkemizin her bir karış toprağında ki yurttaşımız bizim kardeşimizdir. Vatan ve bayrağına selam duran, saygılı olan; Kürdü, Laz’ı, Çerkez’i, Türk’ü, Arap’ı, Arnavut’u; kısacası etnik kökeni ne olursa olsun hepsini hem kardeş hem mert biliriz. Biz Türkiyeliyiz…

Hepimiz bir olmak, tarihten beri gördüğümüz gibi tek yürek olmalıyız. Biz Hz .Muhammed (SAV)’in ümmetiyiz. Dinimiz aynı, Peygamberimiz aynı, Kitabımız aynı olduğu gibi Vatanımız,  bayrağımız,  kısacası  paydalarımız  aynı…

Biz Trabzonluyuz…Evet mektubunuzda vurguladığınız gibi mertiz. Biz insanların teninin rengine, giydiği elbisesine, konuşma aksanına göre değerlendirme yapan değiliz. Gariban olmak, fakir olmak suç değildir. Kim bilir ne gariban, ne yoksul insanlar vardır ki; asil diye geçinenleri cebinden çıkaracak kadar asaletlidir.  Hz. Mevlana’nın buyurduğu  gibi ‘Ne elbiseler gördüm içinde adam yok, ne adamlar gördüm üstünde elbisesi yok’ anlayışından hareketle; bizim için  vatanını, bayrağını, ezanını tepede tutan ve gerektiğinde bu uğurda ölüme koşan insanları adam biliriz. Yiğit diye adlandırırız. Şairin dediği gibi; ‘Bu vatan toprağın kara bağrında, sıra dağlar gibi duranlarındır’! Toprağın kara bağrında  sıra dağ gibi duranlar, kuşkusuz hepimizin atalarıdır. Kürt- Türk ne fark eder! Atalarımız omuz omuza bu vatan için  canlarını vermediler  mi? Bir parça ekmeği birlikte bölüşmediler mi? Birbirlerine  hısım akraba olmadılar mı? Biz bunları unutmadık, unutturmayız da… Kürt kardeşlerimiz  arasında ne yiğit, ne aslan parçası vatanseverlerin olduğunu nasıl görmezden gelebiliriz? Bütün Kürtleri aynı kefeye, hainler arasına koymak hangi insanlıkla bağdaşabilir? Vatanını seven, bu ülke için çalışan, ayırım göstermeyen nice Kürt kökenli siyasetçilerimize oy vermedik mi? Şerefli ordumuzun Kürt kökenli asil komutanlarına saygı duymadık mı? Sizin de mektubunuzda yazdığınız üzere  siz değerli kardeşlerimizin daha ‘son sözlerini’ söylemediklerini biliyoruz. Üç beş maşanın, kahpenin, alçağın oyununu bozmak hepimizin ortak görevidir. Çünkü bu vatan sadece bizim değil, sizin değil, hepimizindir. Batı ve İsrail’in maşalarına dur demek için  devletimizin ve asil silahlı kuvvetlerimizin yanında olunuz. Sokaklarda kardeşlik türkülerini, marşlarını yüksek sesle okuyunuz. Bunları yapınız ki kahpeler vatan  severlerin bu tutumları ile yapayalnız kaldıklarını hissetsinler. Emin olun ki vatanına bağlı, bayrağına laf dedirtmeyen her Kürt kardeşimizin Trabzon’da bir evi var demektir.

Trabzon’da üç beş it ve kopuğun, bir kısım insanı galeyana getirmesi sonucu yaşanan olay bizleri de en az bilin ki siz kardeşlerimiz kadar yaralamıştır. Sizlerden tüm Trabzon halkı adına özür diliyoruz. Ancak unutmayın ki, Trabzon artık büyüdü ve Metropol bir şehir oldu. Bu kışkırtmayı yapanların Trabzonlu oldukları dahi meçhuldür. Biz Siirtli vatan severlerin kardeşleriyiz, onlar da bizim kardeşimizdir. Siz- biz yok. Biz varız biz… Hepimiz birlikte Türkiye’yiz. Çünkü Ay Yıldızlı al bayrağımız rengini hepimizin atalarının kanından almıştır…

Mert insanlar diyarı Trabzon’dan, Siirtli kardeşimiz ve onun nezdinde tüm Siirtli kardeşlerimize selam olsun. Vatanı için hıyanet düşünmeyen, tüm Kürt kardeşlerimize selam olsun. Allah’ın rahmeti bereketi üzerinize olsun. Artık kahpelere açıktan meydan okuma vaktidir. Yola koyulun, çünkü yolunuz yolumuzdur.

 

banner140
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Numan Hisoğlu. - 2 yıl önce
Ağzınıza yüreğinize saglık.Nekadar güzel ve ďoğru açıklama.Bir Trabzonlu vatansever olarak aynı duygu ve düşünce içindeyim.Vatanını ve bayrağımızi seven bu toprakların bölünmez bütünlüğünü savunan herkes bizim kardeşimizdir.
Avatar
Batmandan da - 2 yıl önce
Batmandan da Trabzon'a kucak dolusu sevgi saygı ve hürmetler
selam olsun Trabzon
Avatar
mehmet - 2 yıl önce
Urfadan Trabzona Sevgiler Hepimiz Kardeşiz....