banner238
banner264

Sır cinayet 6 yıl sonra çözüldü

6 yıl önce üniversite sınavına gidiyoruz diye evden ayrılan ve bir daha dönmeyen Meral ve Nefise’nin öldürüldüğü belirlendi. Genç kızların iskeleye gömülü kemiklerini çıkaran ekipler katilin peşine düştü.

banner295
Sır cinayet 6 yıl sonra çözüldü

Te­kir­da­ğ’­da 6 yıl ön­ce ev­den ay­rı­lan ve bir da­ha ha­ber alı­na­ma­yan Me­ral Ya­pı­cı (19) ve Ne­fi­se Kı­ra­n’­ın (17) kemikleri de­niz­de is­ke­le­ye gö­mü­lü ola­rak bu­lun­du. Me­ral ve Ne­fi­se­’nin bir ci­na­ye­te kur­ban git­ti­ği­ni dü­şü­nen Te­kir­dağ Em­ni­ye­ti de­dek­tif­le­ri, ka­yıp kız­lar dos­ya­sı­nı toz­lu raf­lar­dan in­dir­di.

DU­VAR­DA KAN İZ­LE­Rİ

Kız­la­rın 2007 yı­lın­da ko­nuş­tu­ğu te­le­fon nu­ma­ra­la­rı­nın pe­şi­ne dü­şen po­lis­ler te­le­fon sin­ya­li­nin en son Me­ral Ya­pı­cı­’nın de­de­si­ne ait bir bağ evinde kesildiğini belirledi. Po­lis, kep­çey­le de­niz ke­na­rın­da ve bağevi­nin çev­re­sin­de ara­ma yap­tı. Ara­ma­lar so­nu­cun­da 2 kı­za ait ke­mik par­ça­la­rı bağevi­nin önün­deki is­ke­le­de gö­mü­lü bu­lun­du. DNA in­ce­le­me­sin­de ke­mik­le­rin kız­la­ra ait ol­du­ğu kay­de­dil­di.

Bağevi­nin du­var­la­rın­da kan iz­le­ri­nin ol­du­ğu­nu be­lir­le­yen ekip­ler, kız­la­rın ev­de öl­dü­rül­dük­ten son­ra is­ke­le­ye gö­mül­dü­ğü­nü dü­şü­nü­yor. Po­lis şim­di iki genç kı­zın ka­til ya da ka­til­le­ri­nin izi­ni sü­rü­yor. Yet­ki­li­ler kız­la­rın er­kek ar­ka­daş­la­rı­nın ifa­de­si­nin alın­dı­ğı­nı da be­lir­ti.
KAYNAK - BUGÜN GAZETESİ

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.