banner238
banner264

Yunanistan mültecileri denize döküldü!

Yunanistan’a gitmek isteyen Suriyeli 39 mültecinin botu devrildi. 1’i çocuk 3 kişi boğuldu. Mülteciler polise kan donduran şu ifadeyi verdi: “Yunan askerleri bizi önce kurtardı sonra denize attı”

banner295
Yunanistan mültecileri denize döküldü!

Yu­na­nis­ta­n’­ın Sa­kız Ada­sı­’na git­mek için İz­mir Çeş­me­’den yo­la çı­kan ta­ma­mı Su­ri­ye­li 39 mül­te­ci­den 2’si ka­dın 1’i ço­cuk 3 ki­şi ha­ya­tı­nı kay­bet­ti. 9 mül­te­ci ise ka­yıp. Kur­tu­lan bir mül­te­ci “Yu­nan as­ker­le­ri bi­zi de­ni­ze at­tı­” de­di.

Ba­lık­çı­lar dün sa­bah de­niz­de ce­set gör­dü­le­ri­ni ekip­le­re bil­dir­di. Bu­nun üze­ri­ne Sa­hil Gü­ven­lik ekip­ler de­niz­den 3 ce­set çı­kar­dı. Şans ese­ri kur­tu­lan 27 mül­te­ci­nin ver­dik­le­ri ifa­de ise kan don­dur­du. Mül­te­ci­le­rin las­tik bot­la Yu­na­nis­ta­n’­ın Ko­yun Ada­sı­’na çık­ma­yı ba­şar­dı­ğı,Yu­nan Sa­hil Gü­ven­lik ekip­le­ri­nin mül­te­ci­le­ri bir tek­ne­ye ko­yup ön­ce de­niz­de do­laş­tır­dı­ğı son­ra de­ni­ze at­tı­ğı id­di­a edil­di.

Mu­ham­med adın­da bir mül­te­ci, “Yu­nan ko­man­do­la­rı bi­zi öl­dü­re­cek­ti. Yüz­le­rin­de kar mas­ke­si var­dı. Ba­zı­la­rı­mı­zı dö­vüp plas­tik ke­lep­çe tak­tı­lar. Tür­ki­ye­’ye 150 met­re ka­la bi­zi de­ni­ze at­tı­lar. 2 ka­dın ve 1 ço­cuk gö­zü­mü­zün önün­de bo­ğul­du. Yü­ze­rek kı­yı­ya çık­tık ora­da bir eve sı­ğın­dı­k” de­di. BUGÜN GAZETESİ
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.