banner238
banner264

İTİBAR BAHANE


HALİL ŞANLI

HALİL ŞANLI

06 Haziran 2014, 16:01

KİŞİ Mİ, TRABZONSPOR MU?

Yok efendim neymiş; Ayıptır, günahtır. Kol kırılır, yen içinde kalırmış. Trabzonspor Başkanlığı yapmış olan birini kimse itibarsız kılamazmış! Kendinize gelin beyler, bu nasıl bir yaklaşımdır. Hani Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, ‘Söz konusu vatansa gerisi teferruattır’ sözünden hareketle, asıl olan Trabzonspor kurumunun menfaatleri değil midir? Trabzonspor Başkanı, devletin müfettişlerinin yolsuzluk tespit ettiğini söylüyor ise Trabzonsporluluk susmayı mı gerektirir? Ne yapalım şimdi her gelen yesin içsin, savursun, rant sağlasın, kulüp batmış, gitmiş, birileri abat olmuş, ağalar gibi ceketini alıp gitsin öyle mi? Vicdanı kara olanlara tarihi bir anekdot, bir ibret vesikası bırakmayalım ki yarın onlarda gelip her türlü keyfiyet içinde hayatlarını idame edip, halkın sevdası Trabzonspor’u batırıp alkışlarla gitsin öyle mi ? Hani sizler Trabzonspor’u kendi işyeriniz, kendi kasanızdan bile daha itina ile yönetirdiniz? Gözünüz gibi korurdunuz! Elinizi vicdanınıza koyun, kendi işyerinizde çalışan bir profesyonel, ya da bir aile ferdiniz 4 milyon alıp gitsin bakalım, fizana kadar peşinden gitmez misiniz! Demek ki sizler Trabzonspor sevdalısı filan değilsiniz.

KORKUNUZ ‘İTİBAR MI’ FARUK AĞABEYİNİZ Mİ?

Trabzonspor’un hangi itibarı sarsılırmış! Çok merak ediyorum. E bu Trabzon insanının hepsi sütten çıkmış olmadığına göre; varsa eğer çürükler, bunları ayıklamak neden kulübün itibarını sarsmış olsun ki! Yani şöyle mi, ‘bırakalım isteyen istediği kadar zarara uğratsın, biz bunu görmezden gelelim’ öyle mi? Yani ‘hırsızlık yapan varsa, kulübü kendi çıkarına kullananlar mevcutsa; biz onları koruyalım, koca kulübün yıkımına, kıyımına, sömürülmesine rıza gösterelim’ öyle mi! Birileri Bordo- Mavi ışıldaklı oteller, yetmediği gibi yine Bordo Mavi inşaatlar kaldırsın Trabzon sahillerinde, bizler sus pus olalım öyle mi ? Neymiş ‘Başkanlık makamı’ itibar kaybedermiş! Yok ya, ciddi misiniz siz! Yoksa Faruk ağabeyinizin getirdiği bir başkan ve yönetim zarar görür ise ağabeyiniz de bundan olumsuz puan alır korkusu mu ağır basıyor?

KULÜP SİZİN Mİ ARKADAŞLAR?

Peki siz, Şenol Güneş hocadan daha mı Trabzonsporlusunuz? Güneş ne dedi; ‘Gelecek olan yönetim eğer transferlerin üzerine gitmez ve araştırma yapmazsa onlar da çalmaya geldi demektir’! Hadi bakalım Güneş hocanın bu sözüne ne diyeceksiniz? Hem bir dakika beyler! Bu kulüp yalnızca sizlerin ise amenna! Kararı nasıl verirseniz öyle olsun da, milyonlarca sevdalısı, gözü yaşlı emekçi, garip gurebanın bu kulübün sahibi olduğunu da unutmamızı mı istiyorsunuz! Ayıp vallahi. Trabzonspor yönetimlerinin asli görevi, milyonların sevdalısı, ya da milyonların sahibi olduğu bu kulübün iç ve dış düşmanlara karşı haklarını savunmak ve korumaktır. Eğer şüpheli arkadaşlar temiz ise hukuk bunun kararını zaten verecektir. Neden adalete sığınmaktan korkuyoruz ki!

KORUYANA HAKARET AHLAKİ Mİ?

Yani şimdi siz bu yönetim ve başkana en hafif tabirle ‘çok ayıp’ diyorsunuz ha! Neden, kulübü kasti olarak zarara uğratanların üzerine gittiği için. Ben söyleyeyim. Devletin gücü varsa o dönemlerdeki transfer ilişkilerini, paraların nakil olduğu bankaları, futbolcu alımı yapılan kulüplere kadar incelesinler. Bu yönetimin şu an attığı adım az bile kalır. Eğer beş yılda Trabzonspor’un en az 150 milyon lirası ranta dönüştürülmediyse, bir daha elimize kalem almayız kalem! Şimdi birileri Mart kedileri gibi her pisliği yapacak ve şimdi de çıkıp cırıltıyı da kendileri basacak. Bu ne pişkinliktir yahu!

MERT OLMAK LAZIM

İbrahim bey veya yönetimi bu kulübü ayağa kaldırır veya kaldıramaz, burası tartışılır. Fakat en azından biliyoruz ki, kulübün parasını peşkeş çekmez! Zaten isteseler de çekemezler. Neden? Çünkü iliklerine kadar emilmiş Trabzonspor, bir deri bir kemik halde bırakılmış!
Göreve geldiğinde hepimizin çok karamsar olduğu hatta ‘Bu takımı kümede bırakırsa ne ala’ dediğimiz bugünkü arkadaşlarımız, eğer bu takımı dördüncü yapabilmiş, borcu bir miktar azaltabilmiş, alt yapıdan buraya dört beş oyuncuyu monte edilmesine sebebiyet vermiş, gördüğü yolsuzluğu da yasanın eline teslim etmişse takdir etmek lazım gelir. Ama yok eğer korkunuz, beni affetsin ama ‘deli İbrahim’ dediğiniz bugünkü Başkan’ın başarılı olması, tapuları yıkması ise size söyleyecek hiçbir şeyimiz olmaz. Amacınız Sadri Şener’in itibarı filan değil. Bu çok net. Asıl amaç bu olayı fırsat bilip, büyüterek kulübü tokmağı eline vereceğiniz başka Sadrilere teslim etmek dimi! Çıkın mertçe açıkça bunu söyleyin.

İTİBAR DERDİ OLANLAR

Yaşanan bu gelişmeleri hesaplaşma filan gibi algılamak ve topuma bu şekilde empoze etmeye çalışmak asıl yakışıksız olan yaklaşımlardır. İtibardan söz edenler, Trabzonspor’un hakları gasp edilirken, Fenerbahçeli işadamı ve yöneticilerle masa altından fingirdeşen o dönem ki başkanlarının yarattığı itibar kayıplarını iyi irdelemeli. M. Ali aydınlar, Yıldırım Demirörenlere öncülük eden ve kulüp sevdalıları ile kafa bulanların yarattığı ‘dansözlük’ imajı karşısında neden hep susup kaldıklarına ‘ah’ etsinler!

KONUŞMA DA İNSANLAR SENİ UNUTSUN

Belki ayrıntı ama, önemli noktalardan birisi de Hasan Yener’in ‘itibardan’ dem vurması oldu. İçim kan ağlarcasına tebessüm ederek izledim kendilerini. Ağabeyi ne emrediyorsa yapıyor ya! Yazık diyorum! Vallahi yazık. Kardeşim sen niye çıkıp konuşuyorsun! Bu Sadri Şener en çok seni itibarsız kılmadı mı? Seni çarmığa germedi mi? Seni kamuoyuna afişe edip, aşağılamadı mı? Vay efendim ‘61 milyon euroluk takım’ bırakmışlar! Yalan konuşana 61 kere yazıklar olsun. Allah aşkına çıkma milletin huzuruna da, insanlar varlığını bir süreliğine unutsun.

KARŞILIKSIZ SEVENLER GÖREVE

Trabzonspor öyle bir süreçte ki; beklentisiz sevdalıları önemli bir yol ayrımında. Ya usulsüz işler yapanlara bu yol açılacak yani ‘devam’ denecek, ya da sizler adına kulübün kılını incitenlerden yavaş yavaş hesap sorulacak. Hangi yolu istiyorsanız ona göre konuşmalı, adım atmalısınız. Trabzonspor taraftarı bu yönde bir temizlik için işe koyulma cesareti gösterenleri kanımca alkışlamalıdır. Çünkü Trabzonspor’un kasası, sahası, masası yetmez kulüp itibarı şahısların çok çok üzerinde olmalıdır.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Boztepeli Korkmaz - 3 yıl önce
harika yazi trabzonun ilkeli durust ve cesaretli yazari sizi tebrik ediyorum. kalin saglicakla.