banner238
banner264

Kaynar Kazan

Kaynar Kazan-Çarşamba...

banner295
Kaynar Kazan

A.METİN GENÇ’İN UYARISI VE TABANDAKİ YANKISI!
 
Trabzon Ortahisar belediye başkanı Ahmet Metin Genç’in dün yaptığı açıklamalar  gündeme damgasını vurdu. Genç’in mesaj verdiği isimlerden birisi de Trabzonspor başkanı Muharrem Usta oldu. İşte başkan Genç’in Muharrem Usta’ya verdiği o mesajlar:
 
 “Federasyona gittik. Çok nazik, kibar ifadelerle, yani ‘Bi zahmet istifa edin’ denen bir bildiri yayınlandı. Bunu kabul etmek mümkün değil. Zaten şuanda federasyonu yöneten ve adaletten nasibini almamış bir başkan ve bütün kurullarını derhal istifaya çağırmamız gerekirken, biz ‘Bi zahmet istifa edin’ diyoruz. Derhal istifa etmelidirler. Ben bugün de aynı şeyi diyorum. Bunu özellikle ifade etmek istiyorum. Spor hukuku yönünden 2011’de bizim lehimize karar verip, gereğini yapmayan, adaleti tecelli ettirmeyen bir Federasyon Başkanı ve yönetiminden biz aynı şeyleri bekliyoruz. Belki kulüp başkanımız iyi niyetli olabilir. Yeni bir sayfa açıyoruz diyor olabilir. Ama ben hiç o kadar iyimser değilim. Bu sıcak gündem gelecek geçecek ve yine biz o haksızlığın mağduru olarak tarihte, az evvel 1995-1996 dediğim gibi 2015-2016 da kayda geçecek. Bunu kabul etmek mümkün değil” … Başkan Genç’in Trabzonspor başkanına yaptığı bu erken uyarı toplumun büyük bir bölümü tarafından da olumlu tepki aldı. Trabzonsporluların  büyük bir çoğunluğu da  başkan Muharrem Usta’nın ‘lütfen istifa’ şeklindeki yaklaşımının boşa kürek çekmekten ibaret olduğu görüşünde!
 
BİR İL TEŞKİLATININ GÜNDEMİ BÖYLE Mİ OLMALI?
 
Ak Parti il başkanlığının gündem toplantısının metnini sunuyoruz. Koca iktidar partisi il başkanlığının özellikle de haftanın ilk günü gündeminin bu kadar zayıf olmaması gerektiğini düşünüyoruz. Trabzon ve ilçelerinin, bölgede yaşayan insanların bunca sorun ve sıkıntıları varken, böylesi zayıf bir gündem açıkçası yakışmıyor. Bu içeriğe bakıldığında il teşkilatının bu toplantıyı ‘dostlar alış verişte görsün’ doğrultusunda yaptığı gerçeği ortaya çıkıyor.

 
SADIK ALBAYRAK’IN KTÜ MESAJLARI!
 
Trabzonlu gazeteci ve yazar Sadık Albayrak geçtiğimiz akşam Trabzon’da 28 Şubatla ilgili bir panele konuşmacı olarak katıldı. Albayrak’ın yaptığı açıklamalar basında yer aldı. Fakat asıl iki önemli nokta sanki medya tarafından gözden kaçırıldı! Albayrak;  “Akyazı’ya büyük bir cami yapılsın. Kim istemiyorsa  bilin ki paraleldir. Ayrıca Trabzon tarihinin en önemli ismi Ali Şükrü beyin  kitabını yazan üniversite hocaları, çok yanlış şeyler  kaleme almışlar. Ah bu üniversite var ya (KTÜ)! Burası hala ittihatçılarla dolu!” dedi. Albayrak serzenişlerinde son derece haklı! Ve mutlaka bildiği şeyler var. Sadık bey ezbere konuşmaz. ‘ittihatçılar’ dediğinden kasıt, ‘paralel yapı’! Üniversite bunlarla dolu diyor. Özellikle sayın Cumhurbaşkanımızın bu söylemleri rektörlük seçimlerinde dikkate alacağına muhakkak gözü ile bakılıyor. Bilindiği gibi İttihatçiler, Osmanlı’nın son dönemlerinde ve özellikle 1908-1918 yılları arasında çok etkin olmuş, bir İtalyan cemiyeti olan Carbonari’yi kendine örnek almış, tıbbiye, harbiye, mülkiye, bahriye gibi önemli kurumlar içinde örgütlenmiş, Sultan 2.Abdülhamit Han’a karşı mücadele etmiş bir cemiyetti. Albayrak’ın ‘Bu üniversite hala ittihatçilerle dolu’ cümlesi paralel yapıyı işaret ediyor!Albayrak’ın bu sözlerinin ‘rektörlük seçiminde bir operasyonu işaret ettiği’ şeklinde algılanıyor. Yani bugünkü rektör Süleyman Baykal’ın işi bir hayli zor gözüküyor.
 
TRABZONSPOR  YÖNETİMİNİN BASİT HAREKETİ!
 
Başkan Muharrem Usta, geçtiğimiz hafta eski futbolculara verdiği yemekte, “UEFA’dan 2+2 men cezası alabiliriz” şeklinde konuşmuş, biz de gerektiği üzere gazetecilik refleksi ile bu ifadeyi haberleştirdik.Trabzonspor yönetimi de dün sütunlarımıza taşıdığımız haberi bugün resmi internet sitesi aracılığıyla yalanladı.Trabzonspor yönetiminin bu basit hareketi, haberimizin doğruluğuna gölge düşürmeye yetmez!  Bu haber, kahvaltıya katılan eski futbolcularla görüşülerek yapılmıştır. Başkan Usta’nın davetine katılan en az 4 eski futbolcu, Trabzonspor başkanının bu ifadesini aynen doğrulamıştır. Trabzonspor yönetimine naçizane tavsiyemiz, yüklü maaş karşılığı işe aldıkları adamların; işe yaradıklarını ispatlama adına gereksiz, sığ davranışlardan kaçınıp, gerek ekonomik, gerekse sportif anlamda kümeye giden kulübü kurtarma adına strateji üretmeleridir. Trabzonspor haber yalanlama ve enkaz edebiyatı yapma yeri değildir.
 
MHP’NİN ATANMIŞ BAŞKANI İÇİN YORUMLAR
 
Milliyetçi Hareket Partisinde il teşkilatı  görevden alındı. Genel Merkez göreve eski il başkanı Nihat Birinci’nin atamasını yapmış. Hayırlı olsun. Daha evvel Genel Merkez’den Koray Aydın’ın isteği ile alınan Birinci şimdi yeniden atama ile görevlendirilmiş. Nihat beyi çok tanımayız. Kendi dünyasında iyi bir insan da olabilir. Fakat MHP’li arkadaşlarımıza sorduğumuz da aldığımız cevap; ‘Kendi dünyasında bir adam. Hiçbir artısı olmaz. Davaya hiçbir katkısı olmaz. Eski vekil Süleyman Latif Yunusoğlu emreder, o yapar. Genel merkezin emir kulu olmaktan öteye geçmez’ şeklinde oldu. Milliyetçi Hareket Partisi çalkantılı ve iç hesaplaşmalı günler yaşıyor. Yakinen takip edip gelişmelerden değerli okurlarımızı haberdar edeceğiz.
 
ÖZAK VE ERDOĞAN ARASINDA YAŞANANLAR!
 
Siyasi seçimlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın üzerini çizdiği isimlerden Faruk Özak'ın şimdilerde siyasette yeniden var olabilmek için tabandan güç alma taktiği denediği ileri sürülüyor. Faruk Özak’ın milletvekili olmak istemesine; ‘Faruk bey siyasette miadını doldurdu. Gidip Trabzonspor başkanlığına aday olsun. Olmuyorsa Muharrem Usta’nın listesine girsin’ cevabı veren Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, o zamanki bu sözlerini bakan Süleyman Soylu’nun Özak’a ilettiği öğrenildi. Özak bunun üzerine hatırlanacağı üzere Ramada otelde Trabzonlu iş adamları ve siyasi çevrelere yemek vermiş, o yemekte aslında Trabzonspor ile olan ilişkisini anlatarak nabız yoklamıştı. Özak, şehirden Trabzonspor başkanlığı için yeşil ışık yanmadığını görünce, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Trabzonspor’a aday olsun’ sözüne de sıcak bakamamıştı! Faruk Özak’ın şimdi ki hedefi 2019 yerel seçimleri ve Büyükşehir belediye başkanlığı! Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın buna asla geçit vermeyeceği şeklindeki parti tabanı görüşleri yoğunlukta. Fakat Özak’da  aynı parti tabanından güç alarak bu engeli aşma azminde!  Bakalım Özak hedefine varabilecek mi?
 
banner140
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.