• BIST 106.926
 • Altın 151,266
 • Dolar 3,6716
 • Euro 4,3392
 • Trabzon 19 °C
 • İstanbul 18 °C
 • Ankara 8 °C
 • Muharrem Usta o üç futbolcuyu gözden çıkardı mı?
 • Trabzonspor yöneticisi başkanlığa hazırlanıyor!
 • Trabzonspor'u mu alacaklar?
 • Muharrem Usta o üç futbolcuyu gözden çıkardı mı?
 • Trabzonspor yöneticisi başkanlığa hazırlanıyor!
 • Trabzonspor'u mu alacaklar?

MHP Liderinden flaş iddialar

MHP Liderinden flaş iddialar
MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin haftalık grup toplantısında yaptığı konuşmada Başbakan Erdoğan'ı faiz lobisiyle ilgili sözlerini dile getirdi ve gençliği kimseye yedirmeyeceklerini ifade etti.

 MHP lideri Devlet Bahçeli bu haftaki grup toplantısında geçtiğimiz haftaki sakin tonunun aksine sert bir üslup kullandı. Türk gençliğine AK Parti'yi sandıkta devirme çağrısı yapan Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın faiz lobisi hakkındaki sözleriyle yakayı ele verdiğini iddia etti.

Başbakan Erdoğan'ın faiz lobisi hakkında söylediği "Bize sizin zamanınızda 5 kat büyüdük dediler" sözlerinin itiraf olduğunu söyleyen Bahçeli, Erdoğan'ın faiz lobisi ile işbirliği yaptığını iddia etti. Bahçeli, Erdoğan'a faiz lobisinin hangi dediklerini yapmadığını sordu ve "Yoksa ümüğünü sıkarız dediklerin senin mi ümüğünü sıkıyor dedi.

Bahçeli bir iddiada daha bulunarak Taksim Gezi Parkı'ndaki ortalığı yıkan eylemcilerin AK Parti-BDP-Öcalan işbirliği içerisinde sahaya sürüldüğünü söyledi. Bahçeli Abdullah Öcalan'ın Gezi Parkı'na selam göndermesinin düşündürücü olduğunu kaydetti.

Daha önceki açıklamalarında erken seçimden yana kararın Başbakan'da olduğunu söyleyen Bahçeli bugünkü açıklamalarında erken seçim çağrısı olarak da algılanabilecek sözler söyledi "Sandık soğutucu etkidir. Erken veya zamanında seçimle siyasi iradenin değişmesi şarttır" dedi.

GEZİ PARKI BAŞBAKAN'IN ELİNE KOZ VERDİ

TÜRK GENÇLİĞİNE SESLENİYORUM:

SANDIĞA GİDİN BAŞBAKAN'I İNDİRİN

Seçme ve seçilme çağında olan 18-25 yaş kuşağındaki genç neslimizin toplam nüfus içindeki payı yüzde 13,2 düzeyindedir.

Yani sayıları 10 milyonu geçen gencimiz oy kullanma çağındadır.

İsterlerse AKP’yi iktidardan düşürebilecekler, isterlerse diledikleri herhangi bir partiyi iktidara getirebileceklerdir.

Diktiği ağaçları sayarak kendini aklamaya gençlerimizi tehdit ederek susturmaya çalışmaktadır.

Gençlere ne yaparsın? Asar mısın, keser misin, döver misin? Türk gençliği yalan dilini bilmez, yabancıların el eteğini öpmez. Bunlar benim gençliğim değil demeye utanmıyor musun?

YEDİRMEYİZ

Bu milletin gençliğini birbirine kırdırmak mı var kafanda? Bu Türk gençliğini sana çiğnetmeyiz, moda deyimiyle yedirmeyiz!

Sokaklar belirsizdir, karanlığa açıktır. Taksim'de suyun altında kalmaktansa erken veya zamanında seçimle sandığa görüşlerini yansıtsınlar. Türk gençliğini AK Parti'ye sandıkta ders vermeye çağırıyorum.

Biz bu vatanı sokakta bulmadık, sokağa teslim edilmesine de rıza göstermeyin. Türk Gençliğine diyorum ki sandığa gidin, Başbakan'ı indirin. Sandığı süpürün Başbakan'ı söndürün gitsin.

Türkiye yeni bir tezgahın yeni bir komplonun ve sinsi oyunun ortasına sürüklenmiştir. AKP hükümeti başarısızlığın dibine vurdukta yeni komplolar üretmiştir.

Anlaşıldığı kadarıyla İstanbul Gezi Parkı odaklı iki haftadır süren olaylar Başbakan ve partisinin eline koz vermekten uzaklaşamamıştır.

İki hafta öncesinde gündem ihanet projesi iken şimdi gündem Gezi Parkı olmuştur. Daha düne kadar pazarlıklar miletimizin dilindeyken, Suriye'den gelen tehdit ön plandayken şimdi gündem bambaşka bir alana kaymıştır.

MHP BAŞINDAN İTİBAREN AYNI NOKTADA

MHP bu olayların başlangıcından itibaren aynı noktadır.

MHP onun bunun telkin tavsiye ve tacizleri altında kalarak şahsiyetinden ödün vermez, döneklik göstermez.

Biz başkalarına benzemeyiz. Zaman ve zemine göre pozisyon almayız. Taksim Gezi Parkı merkezli gelişmeli takip eden MHP sorumluluğun ve sağduyunun yol göstericiliğinden ayrılmamıştır. Bizi meydanların aydınlığından sokakların alacakaranlığına çekmeye çalışanların oyunlarına gelmedik.

GEZİ PARKI PEŞKEŞ ÇEKİLİYOR

Bu aşamada Taksim ve diğer vatan köşelerinde olanları şu ana başlıklar altınca incelemek faydalı olacaktır.

1- Olaylara sebep olan ana faktör Topçu Kışlası'nın yeniden yapılmasıdır. İstanbul'un göbeğinde nefes borusu yeşilin öldürülmesi haklı olarak tepki doğurmuş polisin müdahalesi olayları şirazesinden çıkarmıştır.

Bizim açımızdan ağaç katliamı Gezi Parkı'nın peşkeş çekilmesi gayri meşrudur. Masumane şekilde çevreyi koruma duyarlılığı saygıyı hak etmektedir. Keşke ağaç için gösterilen kararlılık vatanın bölünmezliği için de sergilenmiş olsaydı. 2 Haziran 2013 günü yaptığım konuşmada Türk vatanı ağaçtan daha mı değersizdir demiştim.

KALABALIĞI PROVOKE ETMEK İSTEYENLER VAR

2-Kinlerini kusmak için kalabalıkları provoke etmek isteyen meymenetsizler vardır. Bunlar gerçek çapulcu ve çıban başlarıdır. MHP'nin isminin bunlarla anılması kendimizi inkardır. Ne olursa olsun demokratik tepkisini gösteren vatandaşlarımızı bu rezillerden ayrı tutmak zorunluluktur. Erdoğan'ın çapulcu sözü amacını aşmış herkesi hedefine almıştır.

Çapulcuların piri ile hası ile çözüm konuşan milleti bölmek isteyen Başbakan'ın masum insanlara çapulcu demesi maskaralıktır.

ERDOĞAN'A: SUS DA SENİ ADAM SANSINLAR

Kem göz kötü söz sahibine aittir, sahibi ile müsammahadır. Başbakan çapulcuları bırakıp, çuvalcıların derdine yanmalıdır. Vatandaşlarımızı anarşistlerle bir görmek saygısızlık ve müfteriliktir. Bunu da yapsa yapsa bir kişi yapacaktır o da Recep Tayyip Erdoğan'dan başkası değildir. Başbakan'a diyorum ki "Söz biliyorsan söyle inansınlar, bilmiyorsan sus da seni adam sansınlar"

3- Biz her fırsatta bu meselenin ağaç meselesi olmadığını söylemiştik. Özel hayata müdahaleler, ayrımcı beyanlar, sosyal ve ekonomik travmalar üst üste birikmiştir. Bu da patlamaya neden olmuştur. Dış politikada tavizler tepkisellikleri sivriltmiş ve büyütmüştür.

Başbakan kendi yandaşlarını abad ederken milletimizin ekseriyetini Araf'ta soyulmuş hacıya çevirmiştir.

Gençlerimizin bireysel özgürlük alanlarının sınırlandırılması gereken haylazlar olarak görülmesi tansiyonu arttırmıştır.

GAZ İKTİDARI ADINI ALDILAR

Çağın dinamiklerini ve özgürlük, demokrasideki yeni eğilimleri kavrayamamış ve zamanın gerisine düşmüştür. Başbakan nezdinde demokrasinin sözde kalması toplumsal zeminde güveni de sakatlamış ve sarsmıştır. Demokratik hakların kullanımını küçümsemesi vahimdir. Saltanatı gazla özdeşleşmiş ve gaz iktidarı adını almıştır.

Bu şarkı bitmiş, beraber yürüyen yollar çökmüş, hayaller tükenmiş ve BOP filminin sonuna gelinmiştir. Her filmin sonunda olduğu gibi kötüler kaybedecek iyiler kazanacaktır. Küfürbazlar hainler despotlar çalanlar ezenler hakir görenler ve kötü niyetliler yenilecek; hak haklı ve adalet zaferini ilan edecektir. Türk milletinin kazanması Başbakan'ın kaybetmesine bağlıdır.

GEZİ PARKI BİR ÇIĞLIKTIR

Kimse umudunu yitirmesin AKP'nin çöküşü yakındır. Başbakan Erdoğan'ın mazide kötü bir anı olarak kalması mukadderdir.

4-Taksim, Gezi Parkı sosyal hadisedir. Seslerini duyurmaya çalışanlara önem vermek lazımdır. Saygı duymak ve ciddiye almak gerekir. Gezi Parkı bir çığlıktır, haykırışın seslendiği yerdir. Orta sınıfın isyanıdır. Ancak bölücü terör örgütü PKK'nın tutunup isyan ve başkaldırı için deney sahası olarak kullanması yabana atılmamalıdır. İmralı canisinin posterlerinin olması neyin amaçlandığını kuşkuya yer bırakmamıştır.

AKP GEZİ PARKI'NI BÖLÜCÜLERE MAL ETMEYE ÇALIŞIYOR

İmralı canisinin yattığı yerden Gezi Parkı'nın selamlaması düşündürücüdür. Bu katil sözüm ona eylemcilerin ulusalcılara darbecilere kendilerini kullandırtmamasını tavsiye etmiştir. AKP takviyeli İmralı canisi Gezi Parkı'nı tamamen bölücülere mal etmeyi mi amaçlamaktadır?

Anlaşılan Taksim'de yükselen sesin engellenmesi için AKP-BDP-PKK ve İmralı canisi etkili şekilde işbirliği yapmıştır.

BURSA MİTİNGİMİZİ ELEŞTİRENDEN ESER KALMADI

Yüzde 50'yi içerde zor tuttuklarını açıklamıştır. Geçtiğimiz cuma günü Tunus'tan dönen Başbakan gece yarısı mitingiyle ortalığı karıştırmıştır. Zannedersiniz ki Türkiye savaşa girmiş muzaffer komutan meydanda kükremiştir. "Yol ver gidelim Taksim'e ezelim" diyenlere göğsü kabararak dinlemiştir. bizim Bursa mitingimizi eleştiren kişiden eser kalmamıştır. Sen yol versen de Taksim'i hangi fani nasıl ezebilecektir?

BAŞBAKAN YAKAYI ELE VERDİ

Bugün Taksim'e saldırı planları yapanlar yarın nereyi hedefleyecektir. Bankaları hedef almıştır. Başbakana göre borsada spekülasyon yapmak istemiştir. Fakat bir sözüyle yakayı ele vermiştir. Başbakan Erdoğan'ın havalimanındaki şu sözlerine dikkat edin: "Bizim karşımıza geldikleri zaman sizin zamanınızda 5 kat zengin olduk diyenler bizle uğraşmak istediler"

Başbakan'ın burada bahsettiği faiz lobisidir. Demek ki 10 yıldır yedikleri içtikleri ayrı geçmemiş 10 yıldır bizi zengin ettiniz diye pişkin pişkin teşekkür etmişleridir. Sana buradan soruyorum faiz lobisi kimlerdir, Taksim'in neresindeler, bunlardan destek aldın mı, yardım gördün mü, yabancı bankalara istiflendin mi? Faiz lobisini 5 kat zenginleştirirken insanımızı yoksullaştırmak hangi kitaba sığacaktır?

YOKSA SENİN Mİ ÜMÜĞÜNÜ SIKIYORLAR

Ümüğünü sıkarız dediklerin yoksa 10 yıldır senin mi ümüğünü sıkıyor? Hangi dediklerini yapmadın da bunlar oldu? MHP bunların ortaya çıkarılmasını talep etmektedir. Bu kan emiciler açığa çıkarılmalıdır, milletimizin üzerinden para elde etmeye kim izin vermiştir?

BEYAZ SARAY'IN EV ÖDEVİNİ Mİ YAPIYORSUN

Bir yanda Tayyip'in askeriyiz diyenler öbür tarafta Mustafa Kemal'in askeriyiz diyenler sanki muhabereye hazırlanmaktalar. Ne hazindir ki PKK'ya karşı asıl askerimiz kenara çekilmiştir. Erdoğan Dolmabahçe camiine bira şişelerine girildiğini cami imamı tekzip etmesine rağmen iddia etmektedir.

Sayın Başbakan bu fikirlerinin kaynağı neresidir. Beyaz Saray'da yaptığın görüşmede bunlar mı konuşuldu, ev ödevi olarak mı verildi? Diktiği ağaçları sayarak kendini aklamaya gençlerimizi tehdit ederek susturmaya çalışmaktadır. Gençlere ne yaparsın? Asar mısın, keser misin, döver misin? Türk gençliği yalan dilini bilmez, yabancıların el eteğini öpmez. Bunlar benim gençliğim değil demeye utanmıyor musun? Neden hoşgörü içinde kalamıyorsun

ERKEN YA DA ZAMANINDA SEÇİM YAPILMALIDIR

Sandık çaredir soğutucu etki gösterecektir, siyasi iradenin değişmesi şarttır. Erken ya da zamanında yapılacak bir seçimle Başbakan kızağa alınmalıdır. MHP yüzde 50 veya yüzde 76'nın değil herkesin sözcüsü almaya hazırdır. Biz 3 Kasım 2002'de devrettiğimiz iktidarı yeniden alacağımıza inanıyoruz.

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Tartışılan o kanun tasarısı Meclis'ten geçti!18 Ekim 2017 Çarşamba 23:09
 • İran'dan Türkiye'ye sürpriz ziyaret18 Ekim 2017 Çarşamba 22:37
 • AK Partili meclis üyesi saldırıya uğradı!18 Ekim 2017 Çarşamba 22:30
 • Trabzon'da görevliyken ihraç edilen savcı hakim karşısında!18 Ekim 2017 Çarşamba 22:04
 • Eski rektöre FETÖ'den 15 yıl hapis talebi18 Ekim 2017 Çarşamba 21:41
 • Orgeneral Akar sınırda!18 Ekim 2017 Çarşamba 21:12
 • Belediye başkanı cinsel taciz suçlamasından gözaltında!18 Ekim 2017 Çarşamba 21:05
 • IKYB'den flaş karar!18 Ekim 2017 Çarşamba 20:53
 • Dışişleri'nden vize krizi açıklaması18 Ekim 2017 Çarşamba 18:52
 • Bakan Soylu'dan talimat!18 Ekim 2017 Çarşamba 18:04
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Trabzon Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.