• BIST 105.026
 • Altın 162,799
 • Dolar 3,9202
 • Euro 4,6444
 • Trabzon 7 °C
 • İstanbul 13 °C
 • Ankara 5 °C
 • Çubukçu’ya dedi ki: “Bu haliyle ona forma vermem!”
 • Ak Parti’ye karşı Trabzon’da ittifak…
 • Eto’o’dan Trabzonspor’a flaş transfer önerisi!
 • Çubukçu’ya dedi ki: “Bu haliyle ona forma vermem!”
 • Ak Parti’ye karşı Trabzon’da ittifak…
 • Eto’o’dan Trabzonspor’a flaş transfer önerisi!

Onursal Başkan Yönetime Seslendi!

Onursal Başkan Yönetime Seslendi!
‘KONUYU SAPTIRMAYIN VE KASITLI OLARAK KARMAŞA YARATMAYIN’!

Trabzonspor’un Onursal başkanı Mehmet Ali Yılmaz  son günlerde  yönetimle  cereyan eden gerilim ve açıklamalar  üzerine  Trabzonspor kulübü yönetimine avukatı aracılığı ile bir açıklama gönderdi.İşte Onursal Başkan’ın  Trabzonspor  yönetimine  gönderdiği o açıklamanın tam metni.Trabzonspor Kulübü Yönetimine,

Trabzonspor  Yönetimi tarafından  Müvekkil Mehmet Ali Yılmaz’ın bir medya kuruluşunda yer alan telefonla mülakatına  “cevap’’ adı altında  17.09.2012 günü yapılan  ve kulübün internet sitesinden de yayımlanan  açıklamada, mülakatta dile getirilen gerçeklerin üstünün balçıkla sıvanmak suretiyle kamuoyunun dikkatinin  gerçek olmayan ilgisiz başka konulara yöneltilmek suretiyle  kasıtlı olarak karmaşa yaratılmak istediği müşahede edilmiştir.

 

Müvekkil Mehmet Ali Yılmaz’ın  bir Trabzonlu’ya yakışmayacak  ifade ve ithamları olmamıştır. SayınYılmaz tam da gerçek bir Trabzonlu’nun yapması gerektiği gibi acı ama gerçek olayları kamuoyu ile paylaşmıştır. Çünkü  kamuoyu ve sade Trabzonlu’lar, müvekkil Mehmet Ali Yılmaz’ın bildiği ve üzülerek izlediği bu vahim tabloya ve sonuçlarına  müdrik ve vakıf olmayabilir.  Müvekkil Yılmaz, ekonomik ve sportif yönden batma   noktasına gelen  kulübün  içinde bulunduğu ama kamuoyundan gizlenen bu durum karşısında, fikir ,düşünce ve eleştirilerini  bir medya mensubunun telefonla sorduğu sorulara  cevaben   kamuoyu ile paylaşmıştır. Olay bundan ibarettir. Kulüp Yönetiminin bahsi geçen radyo mülakatındaki konuşmanın neresine ve ne sebeple itiraz ettiğini anlayabilmek mümkün olamamıştır. Mülakattaki eleştirilere itirazı olanlar varsa ,bunun için  hukuki yollar açıktır.

Açıklamada yer alan “Mehmet Ali Yılmaz’ın Trabzonspor’da başkanlık görevinde bulunduğu son dönemde kulübü uğrattığı maddi manevi tahribatlar , mahkeme tarafından onaylanan ekonomik zararlar..” iddiası gerçek   olmadığı gibi, bilgisizlikle söylenmiş te olmayan maksatlı iftiralar olup, hiçbir mesnedi yoktur.

Sayın Yılmaz’ın kulübün önceki dönemlerde yönetiminde görev almış kişileri rencide edici bir açıklaması olmamıştır. Şenol Hocanın dışında her hangi bir isim zikretmemiştir.Mülakatın özü  ,kulübün  içinde bulunduğu idari ve mali yönetim zafiyetlerine vurgu yapmaktır.Derin yapı dediği şeyin açılımında bunlar da vardır.Trabzonspor’un  rakibi olan üç büyük kulübün  veya büyük kulüplerin ne şekilde idare edildiğine bir bakılacak olunursa Sayın Yılmaz’ın eleştirisi daha iyi anlaşılacaktır.Ama mevcut yönetim ve açıklamayı yapanlar bunu anlamak ve öz eleştiri yapmak yerine ,müvekkilimin isimlerini zikretmediği bazı eski yönetici ve teknik adamların isimlerine malum açıklamada yer vermek  suretiyle  bu kişiler üzerinden ajitasyon yapmışlardır.

Sayın Mehmet Ali Yılmaz , son başkanlığı döneminde,ekonomik ve sportif açıdan son derece iyi  bir kulüp teslim etmiştir.Bunun aksini iddia etmek hezeyandır,iftiradır.Müvekkil Yılmaz kulübe ilk kez  başkan seçildiğinde takımı Adanademirspor deplasmanına götüren otobüsün ücretini Sayın A.Suat Özyazıcı ödemiştir.Müvekkil böyle bir mali yapıdaki Kulübü  altın yumurtlar halde haleflerine teslim etmiştir.Kulübün gelir sorunu yoktur,harcama  sorunu vardır.Bunu eleştirmek müvekkilimin hakkı ve görevidir.Aksini düşünenlere meydan açıktır.

 

Onursal Başkanlık bir danışma ve istişare  makamıdır.Şike sürecinde  Yönetim tarafından müvekkilimden ne zaman ne şekilde fikir ve düşünce sorulmuş veya yardım talep edilmiş de karşılık bulmamıştır?

Şike sürecinde mevcut yönetimin olaylar ve gelişmeler karşısında aldığı tavır ve pozisyon, okyanusun ortasında dümeni çalışmayan, kaptanı da olmayan bir geminin yalpalaması ile eşdeğerdir. Şike sürecinin başından beri  Trabzonspor  Yönetiminin rotasını ve olaylar karşısındaki kısa ve uzun vadeli pozisyonlarını  tam olarak anlayan varsa izah etsin ..Haklı olunan ve kamuoyunca da sempati ve destek verilen  konularda dahi kulübün hak ve hukuku layıkı ile savunulamamıştır. Lüzumsuz  açıklama ve angajmanlar ile kulüp gereksiz maceralara sürüklenmiştir. Bütün bunları eski bir başkan olarak müvekkilimin en acı ve en keskin bir şekilde ifade etmesi ve kamuoyu ile paylaşması tabiidir.

Sayın Yılmaz icra ve  sorumluluk makamında olan bir takım insanlar gibi  boş ve etkisiz laflar üretmek  yerine,  sorunları doğrudan ve en çarpıcı hali ile dile getirmeyi tercih eden bir  kimsedir. Bunu yaparken,tesislerdeki isminin veya onursal başkanlık görevinin geleceğini düşünerek,bildiklerini söylemekten imtina edecek tıynette biri değildir.Tesislerdeki isim ve onursal başkanlık  payesi Sayın Yılmaz’a kulübe yaptığı maddi-manevi  katkı ve  onurlu hizmetlerden dolayı verilmiştir. Yanlış yapan yöneticileri eleştirdiğinde geri alınır diye bir şart konulmamıştır! Bundan rahatsız olanların  ve kompleksi olanların bu unvanları  ilk GK da  geri almayı tartışmaya açmaları kendi bilecekleri bir husustur;bu konuda lütufkarlık göstermelerine Sayın Yılmaz’ın ihtiyacı yoktur.

Sayın Yılmaz’ın Şenol hocaya yönelik sözleri çirkinlik olarak nitelenemez. Müvekkilim, saha içi ve dışı olarak da işlerin iyi olmadığını,teknik yönetimin çaresiz bırakıldığını,bundan sportif olarak bir başarı beklemenin güç olduğunu vurgulamak istemiş ve devamında da , buna Şenol hocanın bile tahammül edecek durumda  olmadığını vurgulamak maksadı ile  ücret hususuna temas etmiştir.Trabzonspor Kulübü’nün karşı karşıya olduğu   ciddi ve ağır tablo Şenol Hoca’nın veya ismi  açıklamada zikredilen  diğer  kişilerin arkasına  gizlenilerek göz ardı edilecek türden değildir.

 

Sonuç olarak müvekkil Yılmaz,malum mülakatında hiçbir  kimseye  hakaret etmemiştir ; böyle bir kastı da yoktur.Ama çok daha  çarpıcı ve elim  tespitleri vardır ki,kamuoyunun  ve açıklamayı yapanların bunlara odaklanması  gerekir.

Sayın Yılmaz, gerek daha önceki tenkitlerinin gerekse son mülakatındaki eleştirilerin arkasındadır; açıklamada yer alan  alakasız  ve yalan beyanlara  rağmen  Trabzonspor’un  hak ve çıkarlarını koruma adına bu görüş ve düşüncelerini her platformda  dile getirmeye devam edecektir.. Zira Trabzonspor’un  daha iyi yönetilmeye hakkı vardır.Trabzonspor Kulübü bir dernektir.SPK denetiminde faaliyet gösteren Anonim Şirket Statüsünde ticari şirket vardır.Basiretli bir iş adamı  ve yönetici olan,uzun yıllar Kulübün başkanlığını yapmış ve Onursal Başkanlık  nişanını taşıyan  ve kulübün üyesi olan müvekkilimin,gerek Trabzonspor Kulübü Derneğinin gerekse  bağlı şirket/ve şirketlerin  iyi niyetli ve basiretli,başarılı ve ehliyetli  kimseler tarafından yönetilmesini,iflasa sürüklenmemesini isteme  hakkı  ve ikaz  etme sorumluluğu vardır.(Kulübün ve Halka açık olan şirketin gelir-gider ve  temettü  dağıtımı ve  bunların ekonomik ve mali sonuçları  hakkında önümüzdeki günlerde yeni bir açıklama yapılacaktır)

Trabzonspor Kulübü  iyi yönetilmemektedir. Ve ne yazık ki derin yapı , iyi yönetemeyenlerin gideceği ve yenilerinin geleceği bir yönetim sisteminin önünü kapamıştır. Başarılara ve iddialı hedeflere  hasret olan taraftar ve camia,  enerjisi ve dinamizmi tükenmiş, başarısız ve  etkisiz bir yönetim anlayışının sürekliliğine  mahkum edilmişlerdir. İşin özü budur.

Mesnetsiz itham ve iftiralardan dolayı   yasal haklarımız saklıdır.

Kamuoyuna ve Trabzonspor Camiasına Saygı ile duyurulur.

18.09.2012

Mehmet Ali Yılmaz   Adına   Avukat ,Abdullah BULADI

 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Trabzon Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.