banner238
banner264

Bahçeli'den sert sözler!

MHP Genel Başkanı Bahçeli'den açıklamalar...

banner295
Bahçeli'den sert sözler!

Gözler MHP lideri Bahçeli'nin bugün parti grubunda yaptığı konuşmadaydı. Bahçeli, AK Parti'nin anayasa değişiklik teklifinin resmen kendilerine iletildiğini kaydetti. Bahçeli "CHP de naz etmemeli, geri durmamalıdır" dedi. Devlet Bahçeli'nin parti grubu konuşmasında HDP'li vekillerin tutukluluğu ve ABD başkanlık seçim sonucu da vardı.
 
ERDOĞAN'IN AB RESTİNE DESTEK!
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı Martin Schulz'un "İdam geri gelirse, AB müzakereleri durur" sözlerine sert yanıt vermiş, Schulz'a hitaben "Kimsin sen ya, kimsin sen?" diye çıkışmıştı. Erdoğan, Avrupa Birliği'yle üyelik müzakerelerinin de referanduma götürülebileceğini söylemişti. Erdoğan'ın bu referandum restine MHP lideri Bahçeli'den de destek geldi.
 
AB ilerleme raporundaki ifadelere tepki gösteren ve "Vize için terörle mücadele kanununda değişiklik yapılması gerektiği tespitini yapanların kimlerin değirmenine su taşıdığı ortadadır" diyen Bahçeli "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözleri bize göre anlamlı ve üzerinde durulacak düzeydedir. Milletin vereceği her karar kesin hükümdür. AB bizim için zorunlu değildir" diye de olası bir AB referandumu için yeşil ışık yaktı.
 
MHP liderinin konuşmasının satırbaşları şöyle:
 
Şehit kaymakamın babası herkese ders vermiştir. 'Vatan sağolsun, vatan uğrunda ben de hazırım gitmeye.' demiştir.
 
Fatihler oldukça oğul Fatih'ini feda etmeye hazır babalar oldukça allah bu millete bir daha istiklal marşı yazdırmayacaktır.
 
İnancımı güçlü bir şekilde vurguluyorum: Şehitler ölmez, vatan bölünmez.
 
Kararlılığımız asla değişmeyecektir.
 
Terörle mücadele zor ve yüksek maliyetli bir süreçtir. Küresel istihbarat örgütlerinin maşsı olan çok sayıda örgütün hedefindeyiz. Demokrasi ve özgürlük kavramlarını ağızlarından düşürmeyenler terör örgütleriyle kapalı devre ilişki içindedir. Hakkari'de bombalı araçla gezen, mayın döşeyen, polisimize kurşun sıkan caniler Avrupa'da baştacı edilmektedir. Mardin'de tetik çeken eller Paris'te okşanmaktadır, Berlin'de övülmektedir.
 
TIPIŞ TIPIŞ GİTMEYEN HDP'LİLER PATI PATIR TOPLANINCA...
 
Tıpış tıpış gitmeyen HDP'liler patır patır toplanınca Avrupa anında tepki vermiştir.
 
HDP'li vekillerin tutuklandığı gün 3 ton bombayla Diyarbakır'daki hain saldırıyı gören duyan olmadı.
 
Kimsenin çırası tana kadar yanmaz, yanmamıştır. HDP'liler bir sıçramış iki sıçramış kısmetlerinde olan şey kaşıklarında çıkmıştır.
 
PKK'nın dümeninden tutup HDP'nin çuvalına girenler,gölge etmesinler yeter.
 
AB,Hendeklerden Özyönetim çıkarmaya çalışanların yanındadır
 
Avrupalı olmanın ibresi köksüzlük ve kimliksizlikse biz kurulan eğri bacaklı birlik masasında oturmayız olamayız. Avrupalı olmanın yolu Kandil'e çıkıyorsa kimseye ihtiyacımız olmayacağından biz bize yeteriz.
 
AB Komisyonu'nun hazırladığı ilerleme raporları yayımlandı. Bu kapsamda 102 sayfalık rapor Türkiye'ye yansıdı. HDP'li vekillerin tutuklanması endişe verici bir konu olduğu vurgulanmakla birlikte Güneydoğu'daki gelişmeler sıkıntılardan başlıcaları olduğu ifade edilmiştir. AB'nin aklı hala çözüm sürecinde kalmıştır. İlerleme raporunda yargı bağımsızlığı, ifade özgürlüğü noktalarına dikkat çekilmiştir. İlerleme raporunu hazırlayanlar lütfetmişler Türkiye'nin terörle mücadelede kendisini savunma hakkını savunmuşlar ama bunda da oransal bir tepkiden bahsedilmiş.
 
Bekaa mücadelesi verdiğimiz bu dönemdeki talepler sorunludur. Terörle mücadele kanununda değişiklik yapılması dahil kimlerin değirmenine su taşıdığı ortadadır. Serbest dolaşım için taviz verelim istiyorlar. Türkiye'nin buna evet demesi her şeyden önce dökülen şehit klanlarına nankörlüktür.
 
ERDOĞAN'IN SÖYLEDİKLERİ
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan "Eğer bizi istemiyorlarsa açıkça söylesinler, bize yapılanlara karşı ilaniyeye kadar sabredemeyiz. Milletimiz ne derse onu yaparız" demiştir. Şayet AB süreci uzayacak müzakereler sudan bahanelerle kızağa alınacaksa AB mecbur olduğumuz bir oluşum değildir. Bu kudret Türk milletinin öz ve kök değerlerinde vardır. Yeter ki görmesini bilelim.
 
Biz Türkiye'yiz, büyük ve yenilmez Türk milletiyiz. Türkiye'yi ekonomik yaptırımla tehdit eden AB yetkilisinin haddini hududunu bilmesini tavsiye ediyorum.
 
KIBRIS'TAKİ GÖRÜŞMELERİN BAM TELİ TOPRAKTIR!
 
Kıbrıs görüşmelerinin bam teli topraktır. Toprak, vatandır, namustur. Kıbrıs'ta Güzelyurt konusunda nasıl bir yol izleneceği belirsizdir. Adadaki askerlerin durumu belirsizdir. Sırf çözüm olsun diye de Türkiye vatanını terk etmek, yanlıştır, skandaldır. Kıbrıs'taki Türk toplumunun kazanımlarını ortadan kaldıracak bir anlaşmanın milletimiz arasında bir karşılığı olmayacaktır.
 
Her şey dönüp dolaşıp toprak meselesine kilitlenmektedir. KKTC'nin vereceği toprak var mıdır? Varsa nerelerdir, Güzelyurt ve Karpaz gözden çıkarılmış mıdır? Buradaki Türk varlığı ne olacaktır? KKTC Türk vatanıdır, telaşla çözüm olsun diyenler, Kıbırs'ın tapusunu karambole getirip verirlerse şehitlerimize bunun hesabını veremezler. MHP bundan sonra da Kıbrıs müzakerelerini yakından izleyecek ve gerekli notlarını alacaktır. Ve her zaman diyeceğiz ki Kıbrıs Türktür, Türk kalacak.
 
AMERİKA'DAKİ BAŞKANLIK SEÇİMİ
 
ABD'nin 45. başkanı seçilen Trump, yeni yetme kaşifleri ters köşeye yatırmıştır, Trump başkan seçilmiştir. Buna da demokratik olgunlukla yaklaşım esas olmalıdır. Yaklaşık 100 yıldır stratejik denklemleri değiştiren önemli bir ülkedir. Dikkat edilmesinde yarar ve zorunluluk vardır. Bu ülkedeki Başkanlık değişimini kendi ülkesindeki gelişmelerden daha fazla anlamlandırmak kaygı vericidir. İlk kadın başkana doğru başlıkları gazete manşetlerine çıktı. Tüm bunlara rağmen Trump ipi göğüsledi. Clinton'un kazanamaması alayını şok etmiştir.
 
Trump'ın ABD'yi yeniden büyük güç yapacağım sözleri onay gördü. Trump'un sert üslubunun aleyhine olacağını düşünenler yanılmıştır. Nihayetinde Trump'sız bir ABD hayali kuranlar sandığa sıkışıp kalmıştır. Bu avarellerin kendi meselesidir.
 
Biz Trump'ın seçilmesi sonrası yaşanan beklentiler ihtiyatla yaklaşıyoruz. 2008'de Obama'nın seçilmesiyle ABD'nin ırkçılığı aştığını ifade edenler, dünyanın artık rahatladığını belirtenlerden, Asırlık amerikan rüyasının gerçekleştiğini yazanlar pek çok konuda övgüler saydırmıştır. Ne yazık ki Obama'nın gelişi islam dünyasına savaş ve ölüm olarak yansımıştır. Örtülü ırk çatışmalarının tehlikeli bir şekilde yeniden ısındığı görülmektedir.
 
Bizim ilk talebimiz Pensilvanya'daki zatın derhal teslimidir. Egemen devletlerin toprak ve insan bütünlüğüne saygı göstermesini istiyoruz. ABD ve Türkiye ilişkilerinin yeniden şekillenmesine katkı sunmasını bekliyoruz. Yeni duvarlar örmenin, inanç ve kültürler arasına bariyerler örmenin kimseye bir faydası yoktur. Bizim Amerikan rüyasından beklentimiz buna dair he4rhangi bir merakımız yoktur.
 
14 Kasım 1944 tarihi Ahıska türkleri için kara bir gündü. Stalin zulmüyle soydaşlarımız vagonlara konulup ölüme terk edildi.
 
Anayasa konusunda insiyatif almamız, fiili d çarpıklığı çözme irademiz yalnızca Türk devletinin geleceğini korumak içindir. Türkiye'nin adım felakete gitmesini istemiyorsak uzlaşalım, çözüm bunalım. Bizim meselemiz kimin ne olacağı değildir. Bildiğiniz gibi geçen hafta Başbakan Binali Yıldırım ile yaptığımız görüşme verimli geçmiştir. Makul ve müsbet gördüğümüzü söylemiştir.k. Milletimizin ağrıyan başına sifa olmak istiyoruz. 15 Temmuz'dan sonra bambaşka bir Türkiye vardır. Ağa girdikten sonra ah vah etmeyelim.
 
Türk milliyetçileri 1944 Ahıshka Türklerinin acılarını hala yüreklerinde tutmaktadır. Nerede milletimizin bir evladı varsa derdiyle dertlenmek bize yakışan bir asalettir. Biz tarihe ecdada şehitlere karşı sorumluyuz. Son yurdumuzun üzerinde kara ve kabus bulutları dolaşıyor.
 
Türk siyaseti ucuz hesap yapmadan, çatışma ve çekişmeye kapılmadan Türkiye'nin ana meselelerine çzöüm bulmaya mecburdur. MHP, daha önce açıkladığı kırmızı çizgilerine bağlı olmak şartıyla her anlamlı teşebbüse vardır. Her ağacı taşlamıyoruz, yalnızca Türkiye rahatlasın huzur bulsun diyoruz. AKP'nin anayasa metni tarafımıza resmen iletilmiştir. Çalışmaları kılı kırk yaran bir değerlendirme ile yapıyoruz. Ardından partiler arasında kurulacak komisyonda mutabık kaldığımız konuları en kısa sürede Meclis Genel Kurulu'na getirmeyi amaçlıyoruz. Bu konuda CHP naz etmemeli, geri durmamalı. Gelin Türk milletinin asıl gündemine odaklanmak için karşımızdaki barikatları teker teker aşalım. El ele fiili açmazı giderelim.
 


Etiketler; #Devlet Bahçeli
banner140
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.