banner238
banner264

Tbmm'ye Yeni Atamalar!

Yapılan Atamalar Şöyle...

banner295
 Tbmm'ye Yeni Atamalar!

TBMM Teşkilat Kanunu'nun yayınlanmasının ardından yeni yapılanmaya yönelik idari bürokraside bir dizi atama yapıldı. Bu atamaya göre TBMM Genel Sekreteri İrfan Neziroğlu oldu. 


Daha önce yasamadan sorumlu TBMM Genel Sekreter Yardımcılığı görevini yürüten Dr. İrfan Neziroğlu, TBMM Genel Sekreterliği görevine atandı. Yasamadan sorumlu Genel Sekreter Yardımcılığına Dr. Muhammed Bozdağ, idari ve teknik işlerden sorumlu Genel Sekreter Yardımcılığına Haydar Çiftçi, bilgi ve bilişimden sorumlu Genel Sekreter Yardımcılığına Ercan Durdular, Milli Saraylardan sorumlu Genel Sekreter Yardımcılığına da Dr. Yasin Yıldız getirildi. 


Yapılan atamalar şöyle: 


"Özel Kalem Müdür Yardımcılığına Erdem Özer, Dışilişkiler ve Protokol Başkanlığına Vekaleten Hasan Baytekin, Dışilişkiler Başkan Yardımcılıklarına İzzet Eroğlu, Erdoğan Sakal, Tolga Şakir Atik, Bütçe Başkanlığı Başkan Yardımcılıklarına Ercan Çeliker ve Remzi Çiftepınar, Tutanak Hizmetleri Başkanlığı Başkanı olarak Doğan Aydop, Tutanak Hizmetleri Başkan yardımcılıklarına ise Kevser Soykan ile Yunus Özdemir, İnsan Kaynakları Başkanlığına Liman Peker, İnsan Kaynakları Başkan Yardımcılığına Kadir Aktaş, Destek Hizmetleri Başkanlığına Fahrettin Böke, Destek Hizmetleri Başkan Yardımcılıklarına ise Mehmet Uçman, Şemsettin Kılınç, Mehmet Önal, Kütüphane ve Arşiv Hizmetleri Başkan Yardımcılıklarına Abdulhekim Koç ile Tuncer Yılmaz, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı görevine vekaleten Feridun Keşir, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcılıklarına Musa Keskin, Cemil Tutal, Hilmi Aşık, Bilgi İşlem Daire Başkanlığına vekaleten Zeki Çiftçi, Bilgi işlem Başkan Yardımcılığına Hakan Yıldırım, Strateji Geliştirme Başkanlığına Naim Çoban, Strateji Başkan Yardımcılığına Selim Bağ, Selma Aydın, Hukuk Hizmetleri Başkanlığına vekaleten Yıldız Bezginli, Kanunlar ve Kararlar Başkanlığına Habib Kocaman, Kanunlar ve Kararlar Başkan Yardımcılıklarına Semra Kocaman ve İbrahim Halil Tavas, Hasan Erikli, Fahri Bakırcı, Bütçe Başkanlığına Levent Kocak, İşletme Yapım Başkanlığına Mustafa Tamirci, Milletvekili Hizmetleri Başkanlığına İsmail Kargulu, Milletvekili Hizmetleri Başkan Yardımcılıklarına İsmail Sufan ve Mehmet Altınkaynak, Araştırma Merkezi Başkanlığına Ahmet Yıldız, Araştırma Hizmetleri Başkanlığı Başkan Yardımcılığına Havva Yapıcı, Kütüphane ve Arşiv Hizmetleri Başkan Yardımcılığına Mehmet toprak, Restorasyon ve Teknik Uygulama Başkan Yardımcılığına Metin Serin, İdari ve Mali İşler Başkanlığına Kemal Kahraman, İdari ve Mali İşler Başkan Yardımcılığına Mehmet İlban, İşletme Yapım Başkan Yardımcılığına Kamil Polat, Restorasyon ve Teknik Uygulamalar Başkan Yardımcılığına Sinan Dölek atandı. Osman Tucal ise Milletvekili Hizmetleri Başkanlığına görevlendirildi." 


-NEZİROĞLU KİMDİR?- 


İrfan Neziroğlu, 1967 yılında Trabzon'da doğdu. 1991 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Aynı bölümde yüksek lisans yaptı. Daha sonra British Council bursuyla İngiltere'de Essex Üniversitesi Hukuk Fakültesinde ikinci yüksek lisans, Selçuk Üniversitesi'nde de doktora yaptı. 

Mesleki kariyerine 1992 yılında TBMM'de uzman yardımcısı olarak başlayan Neziroğlu, uzman olduktan sonra uzun yıllar TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonunda çalıştı. Daha sonra Kanunlar ve Kararlar Müdür Yardımcılığı ve Müdürlüğü yapan Neziroğlu, son olarak yasamadan sorumlu Genel Sekreter Yardımcılığı görevini yürütüyordu. 

Neziroğlu, İspanya ve Fransa parlamentoları ile Dünya Bankası tarafından düzenlenen yasama programlarının yanı sıra Avrupa Birliği Ziyaretçi Programı, Parlamento Çalışmalarının Organizasyonu (The École Nationale d'Administration), AB Kanunları ve Kanunların İç Hukuka Aktarılması (Jean Monnet Yaz Okulu) ve Demokrasi İçin Anayasa Yapımı (International IDEA and Barcelona International Peace Resource Center) seminerlerine katılıp sertifika aldı. 

Aynı zamanda Yasama Derneğinin de başkanı olan Neziroğlu, Parlamento Genel Sekreterleri Derneği'nin de üyesi. Çok iyi derecede İngilizce bilen Neziroğlu, Başkent ve Ufuk üniversiteleri Hukuk Fakültelerinde 3 dönem Parlamento Hukuku dersleri verdi. 

TBMM ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ortaklaşa yürütülen Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi ile Yasama Derneği tarafından yürütülen Yasama Sürecine Sivil Toplum Katılımı Projesi başta olmak üzere birçok ulusal ve uluslararası projede etkin görev alan Naziroğlu'nun, Türkçe ve İngilizce sunum ve makalelerin yanı sıra Türk Parlamento Hukukunun Temel Kavramları, Türkçe-İngilizce, İngilizce-Türkçe Parlamento Terimleri Sözlüğü, TBMM Genel Kurulunda Usul Hakkında Görüşmeler 1973-2010, Yasama El Kitabı (diğer yazarlarla birlikte), Kanun Yapım Sempozyumu (diğer yazarla birlikte), Türkiye'de Askeri Müdahaleler ve Basın 1950-1980, Uluslararası Temel İnsan Hakları Belgeleri (diğer yazarla birlikte), Savunuculuk ve Politikaları Etkileme (diğer yazarlarla birlikte), Sivil Toplum İçin Yasama Sürecine Katılım El Kitabı (diğer yazarlarla birlikte) isimli kitapları yayımlandı. - Ankara
banner140
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.