banner238
banner264

AYDINUS HAKKINDA ÇARPICI GERÇEK!

Derbideki yönetimiyle topa tutulan tecrübeli hakemin UEFA’nın bu ayın başında Nyon’da yaptığı performans testinden kaldığı öğrenildi.

banner295
AYDINUS HAKKINDA ÇARPICI GERÇEK!

Olay­lı der­bi­deki ka­rar­la­rıy­la eleş­ti­ri ok­la­rı­na he­def olan Fı­rat Ay­dı­nus hak­kın­da çarpıcı bir ger­çek or­ta­ya çık­tı. FI­FA ko­kart­lı ha­ke­min ay ba­şın­da UE­FA ta­ra­fın­dan ya­pı­lan per­for­mans test­le­rin­den ge­çe­me­di­ği öğ­re­nil­di.

Ge­len bil­gi­le­re gö­re Ay­dı­nus bir di­ğer FI­FA ko­kart­lı ha­kem Cü­neyt Ça­kır’la bir­lik­te Nyon’da­ki UE­FA Ha­kem Se­mi­ne­ri’nde bir di­zi fit­ness tes­ti­ne ta­bi tu­tul­du. Ça­kır tüm test­le­re ba­şa­rıy­la ge­çer­ken 2800 met­re ko­şu­da is­te­nen de­re­cenin al­tın­da ka­lan Ay­dı­nus ba­şa­rı­sız ol­du. Bu­nun üze­ri­ne UE­FA, Ay­dı­nus’a 1 ay ma­ç ver­me­me ka­ra­rı al­dı ve bir sonraki testlere ye­ni­den gir­me­si ge­re­ti­ği­ni tec­rü­be­li ha­ke­me bil­dir­di. Ça­kır ise 18 Ey­lül’de Schal­ke ile S.Bük­reş ara­sın­da oy­na­nan Devler Li­gi grup ma­çı­na atan­dı.

TFF TESTLERİ DİKKATE ALMADI

An­cak UE­FA’nın pe­for­mans dü­şük­lü­ğü ne­de­niy­le maç ver­me­di­ği Ay­dı­nus, o ta­rih­ten son­ra MHK ta­ra­fın­dan lig­de 2 ma­ça atan­dı. Ön­ce 14 Ey­lül’de Ga­zi­an­tep’in evin­de Çay­kur Ri­ze’ye 5-2 ye­nil­di­ği maç­ta dü­dük ça­lan Ay­dı­nus’un ikin­ci ma­çı ise ön­ce­ki gün­kü olay­lı der­bi ol­du.
KAYNAK:  BUGÜN GAZETESİ
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.