1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. KPSS'ye Gireceklere Uyarı!
"Suriye'deki Saldırıyı Lanetliyorum"

"Suriye'deki Saldırıyı Lanetliyorum"

Erdoğan Suriye'deki olaylara sert tepki gösterdi...

A+A-

 Erdoğan, Fatih Projesi'nin ilk adımının atıldığı tablet dağıtım töreninde yaptığı konuşmada Suriye'deki olaylara sert tepki gösterdi.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Fatih Projesi'nin ilk adımının atıldığı tablet dağıtım töreninde yaptığı konuşmada Suriye'yedeki olaylara sert tepki gösterdi. 

İşte Başbakan Erdoğan'ın konuşmasının satır başları: 

Suriye'deki son saldırılarda yüzlerce sivilin hayatını kaybetmesinin ardından konuşan Başbakan Erdoğan, 'Saldırıları lanetliyorum ve Suriyeli kardeşlerime baş sağlığı diliyorum' dedi. 

Fatih Projesi'yle eğitimde yeni bir çağ açıyoruz. Dünyanın gözü bu projede. Dört yılıjn içinde ülkemiz geleninde 570 bin sınıfta FATİH hayata geçecek. 620 bin akıllı tahtayı öğrencilerimize kazandırmış olacağız. Tek tek sınıflara yüksek hızlı internet bağlantısını da gerçekleştireceğiz. İlk tablet bilgisayarları dağıtmaya başlıyoruz. Artık kara tahta kavramını tarihin tozlu raflarına kaldırıyoruz. Tebeşir ve tebeşir tozu nostaljiden öte geçmeyecek. Böyle tarihi nitelikteki bir projenin uyum süreci muhakkak zaman alacaktır. 

Türkiye'de bu projeyle birlikte bilişim tekenoloji, yazılım sektörü artık çok farklı bir boyut kazanacak. Bu proje öğretmenin işlevini azaltmayacak, öğretmenin önemini artıracak. 

Biz hükümeti devraldığımızda en önemli meselenin eğitim olduğunu söylemiştik. 2002 yılında eğitime ayrılan pay 7.5 milyar liraydı, 2012'de 39 milyar liraya biz çıkardık. Bilgisayar bizden öncede vardı ama öğrencilerin hizmetine sunmadılar. Okulları internetle ve bilgisayarla biz buluşturduk, şimdi sınıflara ulaştırıyoruz. Bizim eğitimle ilgili ifademizi önüne ardına bakmadan, tamamen art niyetle karalama kampanyasına dönüştürüyorlar. Bu hükümet muhafazkar demokrat bir iktidardır. Dünyada her iktidarın hedefleri vardır. Bu devlet hükümetimiz elinde bir hedefe doğru yürüyor. Açık söylüyorum, çünkü burada kin var, öfke var, geçmişte defalarca yapıldığı gibi çarpıtıyorlar, hiç kimse niyet okuyuculuğu yapmasın. 9 yıllık iktidarımız nasıl bir Türkiye istediğimizin delilidir. Bir milyona yakın bilgisayarı Türkiye'nin okullarına kazandıran hükümeti art niyetle eleştrimek insafsızlıktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum