• BIST 104.539
 • Altın 163,884
 • Dolar 3,9376
 • Euro 4,6999
 • Trabzon 10 °C
 • İstanbul 14 °C
 • Ankara 5 °C
 • İşte Trabzonspor’un Sivasspor muhtemel 11'i...
 • Çalımbay iki futbolcusunu çok övüyor...
 • Çalımbay o futbolcuyla baş başa görüştü...
 • İşte Trabzonspor’un Sivasspor muhtemel 11'i...
 • Çalımbay iki futbolcusunu çok övüyor...
 • Çalımbay o futbolcuyla baş başa görüştü...

Terör örgütünü cesaretlendirdiler!

Terör örgütünü cesaretlendirdiler!
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, muhalefeti resmen yerden yere vurdu...

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde verdiğimiz 24 şehidin ardından, CHP Genel Başkanı hükümeti istifaya çağırdı. BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 'Savaşı durdurun' dedi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise OHAL istedi.

İşte bu açıklamaların ardından bugün kameralar karşısına geçen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, muhalefeti resmen yerden yere vurdu.

CHP'nin istifa çağrısı ile 'fırsatçılık' peşinde olduğunu belirten Erdoğan, CHP Liderine seçim sonuçlarını hatırlattı.

"MHP de yangına körükle gitme politikasını devam ettirmiştir" diyen Başbakan, BDP'yi sert bir üslupla bir kez daha uyardı; "Kanla arasına mesafe koyamayanlar ellerindeki ve yüzlerindeki o kan lekesini temizleyemezler"

Erdoğan, basın yayın kuruluşlarının sahipleri ve genel yayın yönetmenleriyle yaptığı toplantı sonrası düzenlediği basın toplantısında muhalefetin terör olaylarını hükümete saldırmak için bir fırsat olarak gördüğünü belirterek ''Burada rekabet, istismar, fırsatçılık olmaz'' dedi.

Medyanın terör karşısında sorumlu yayıncılık politikasını sürdürdüğünü ve bundan büyük memnuniyet duyduğunu belirten Erdoğan, duyarlılığın daha da artması gerektiğini vurguladı.

Bugün başlatılan Kara harekatı ile ilgili yöneltilen sorulara da "Bu harekat netice almanın diğer adıdır" diyerek yanıt verdi.

Neçirvan Barzani'nin Türkiye'yi ziyaret etmesini, Mesud Barzani'den kendisinin talep ettiğini belirten Başbakan Erdoğan, "Yakında Mesud Barzani ile de görüşeceğiz. Peşmergelerle ortak operasyon yapmak istiyoruz" dedi.

İşte Başbakan'ın açıklamasından satırbaşları:

YENİ BİR SÜREÇ BAŞLATMAK İSTİYORUZ

Arkadaşlarımıza terörle mücadele konusunda son durumu aktarma fırsatımız oldu.

Medyadaki arkadaşlarımız gerek sorularıyla gerek yorum, öneri ve eleştirilerini bize ilettiler. Biz de bunları not ettik.

Gerekenleri süratle yaparak yeni bir süreci başlatmak istiyoruz. Terörle mücadele millet olarak topyekün yürütülmesi gereken, uyum ve koordinasyon içinde yürütülmesi gereken bir mücadeledir.

Terör nasıl siyaset üstü bir meseleyse çözümü de siyaset üstü olmalıdır. Terörle mücadelede başarı sağlayan ülkelere baktığımızda üniversite, medya, STÖ'ler dahil ilgili tüm kesimlerin birlikte hareket ettiğini görürüz.

FIRSATÇILIK OLMAZ

Burada rekabet, istismar, fırsatçılık olmaz. Ne var ki muhalefet partilerin farklı yapıcı makul çözüm önerileri getirmek yerine terör olaylarını hükümete saldırmak için bir fırsat olarak gördüklerini müşahade diyoruz.

Hepimiz gerçekten büyük hüzün içindeyken, siyasi parti yöneticilerinin çıkıp aynı ezberleri tekrar etmeleri dünkü acı hadiseyi bir siyasi maksada çevirme gayretine girmeleri son derece vahimdir. CHP Genel Başkanı saldırıdan dolayı doğrudan hükümeti sorumlu tutmak gibi bir kolaycılığın içine girmiştir. Dahası hükümeti istifaya çağırarak, adeta terör örgütüne paye vermek, cesaretlendirmek ve yüreklendirmek gibi son derece yanlış bir yola girmiştir. 12 Eylül halk oylamasının sonuçları ortadayken, 12 Haziran seçimlerinin üzerinden henüz 4 ay geçmişken Hükümeti istifaya davet etmek, en hafif deyimle fırsatçılıktır

MHP YANGINA KÖRÜKLE GİDİYOR

MHP de yangına körükle gitme politikasını devam ettirmiştir. BDP de bu kanlı olayı şiddetle kınama cesaretini tekrar göstermemiştir.

"Üzüntülüyüz, üzüntü duyuyoruz" bu ifadelerle kimi aldatıyorsunuz. Gençlerin ölümü karşısında ellerini ovuşturanlar kaybetmeye mahkumdur.

KANLA ARASINA MESAFE KOYAMAYANLAR ELLERİNDEKİ O KAN LEKESİNİ TEMİZLEYEMEZLER

Yıllardır demokrasi diyorlar. Terör örgütü tarafından susturulan, sindirilen sanatçılara bunu izah etsinler. Kanla arasına mesafe koyamayanlar ellerindeki, yüzlerindeki o kan lekesini temizleyemezler.

TERÖR ÖRGÜTÜ İNTİHAR EDİYOR

BDP'ye gönül vermiş kardeşlerine sesleniyorum dağdaki militanların ölmeye ve öldürmeye programlanmış robotlara dönüştüğünü görün.

Terör örgütü intihar ediyor. Örgüt kendi biterken militanlarını da dağa ölüme gönderiyor.

Artık sanatçılar, STÖ'ler cesaretle sesini yükseltsin. Susmak onaylamaktır. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır.

MEDYA TERÖR KARŞISINDA SORUMLU YAYINCILIK ANLAYIŞIYLA HAREKET EDİYOR

Bu süreçte medyanın rolü ve tutumu her zamankinden çok daha fazla önem arz ediyor. Medyamız terör karşısında sorumlu bir yayıncılık anlayışıyla hareket ediyor.Ancak önümüzdeki hassas süreçte çok daha dikkatli olunması gerekiyor.

AĞLAYAN ANNE GÖRÜNTÜSÜ ANCAK PKK'YI SEVİNDİRİR

Terör örgütü 3 kişinin, 5 kişinin katledilmesinden ziyade tüm Türkiye'ye korku salmak gibi bir gayenin içinde. Medyanın terörün propagandasını yapmaması konusu değerlendirildi. Elbette bir müdahale arzusu içinde değiliz. Biz oto kontrol yoluyla medyanın milli bir duruş sergilemesinin mücadeleye güç katacağına inanıyoruz.

Şehidinin başında ağlayan anne görüntülerini tekrar tekrar yayınlamak terör örgütünden başka kimseyi sevindirmez. Çatışma dilini körükleyici bir üslup kimseye hizmet etmez. Medyamız bu meselede gerçekten duyarlı bir tutum sergiledi. Biz bu duyarlılığın daha da artması için önerilerimizi tekrarladık.

SABIR GEREKTİREN BİR SÜREÇTEN GEÇİYORUZ

Sabır gerektiren bir süreçten geçiyoruz. Her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulan bir süreçten geçiyoruz. Kazanan biz olacağız, kazanan millet olacak, kazanan Türkiye olacak.Millet düşmanları bugüne kadar nasıl kaybettiyse kaybetmeye mahkumlar.

SORU - CEVAP

Kara harekatının sınırları ne olacak?

Müsaade ederseniz detaylara girmeyelim. Bu harekat netice almanın bir adıdır. Onun için başlatılmıştır. Silahlı Kuvvetlerimizin sitesinde de bir haber olarak vardır. Bu operasyonla belirlenen koordinatlarda ilk adımı atmaktır. Silahlı Kuvvetlerimiz gerek havadan gerek karadan bunu sürdürmektedir.

Barzani ile görüşme

Devlet ve hükümet başkanlarıyla görüşmelerimiz sürüyor. Türkiye'nin süreç içerisindeki adımları ortadadır ve bunları kararlılığı için bu görüşmeleri yapıyoruz. Mesut Barzani'yle görüşmemizde de bunu konuştuk. Bugün Neçirvan Barzani ile görüşeceğim. Ardından da sayın Barzani de en kısa zamanda gelecektir, bu konuları görüşeceğiz. Barzani'ye peşmergelerle ortak operasyon yapmak istediğimizi belirtti.

Çünkü bu süreç sadece Türkiye'ye yönelik yapılmış değildir. Bu atılan kurşunlar Türk-Kürt kardeşliğine yöneliktir.

Irak'a tampon bölge

Bunlar yanlış şeyler. Ben birliktelikten bahsediyorum. Irak'la beraber yürütülecek operasyondan bahsediyorum. Daha önce kurulmuş üçlü mekanizmamız var. Bunlar da devrede. Sayın Obama ile de bunu konuştuk. Üçlü mekanizma burada çalışacaktır, çalışmaktadır. Türkiye de buradaki kararlığını sürdürmektedir.

Türkiye düşmanları ve taşeron vurgusu

Türkiye son 9-10 yıl içinde gerek demokrasi, gerekse ekonomide çok farklı bir süreci yakaladı.bu gelişmeler içeride ve dışarıda belli çevreleri rahatsız etmekte. Türkiye'nin geldiği noktayı hazmedemeyenler var.

Türkiye'nin böyle bir güç devşirmesini hazmedemeyenler "içeride acaba nasıl parçalayabiliriz" gayretinin içine giriyorlar.

Bugün Avrupa'da elini kolunu sallayarak dolaşan PKK yöneticileri var. Maalesef Avrupalı dostlarımız bunları içlerinde barındırıyor. Müşterek bir çalışma bu ülkelerde yok. bunları ülke başkanlarına söylediğimiz halde netice alamadık ama bundan sonra tavırlarımız çok daha farklı olacaktır.

 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Arap turistlerden en çok bunlardan şikayet etti25 Kasım 2017 Cumartesi 11:54
 • Termometreler -15'i gösterdi25 Kasım 2017 Cumartesi 11:53
 • Rafinerideki patlamaya 22,5 yıl hapis talebi25 Kasım 2017 Cumartesi 11:52
 • 'Tescilli coğrafi işaret sayısı 222'ye ulaştı'25 Kasım 2017 Cumartesi 11:32
 • Sen misin aboneye hakaret eden müşteri temsilcisi!25 Kasım 2017 Cumartesi 11:31
 • KDV reformu ne zaman görüşülecek?25 Kasım 2017 Cumartesi 10:29
 • Bahçeli'den yeni ittifak modeli25 Kasım 2017 Cumartesi 10:24
 • Türk Hava Yolları 7 bin kişiyi işe alacak25 Kasım 2017 Cumartesi 10:23
 • Dereye düşen şahıs hayatını kaybetti25 Kasım 2017 Cumartesi 09:41
 • Öğretmenler Günü'nde skandal görüntü!25 Kasım 2017 Cumartesi 09:35
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Trabzon Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.