banner238
banner264

'Fatih Arena'ya yeşil ışık

Trab­zon Baş­ka­nı Ha­cı­os­ma­noğ­lu, ye­ni sta­dın adı için, "Fa­tih Sul­tan Meh­met, Trab­zon için çok önem­li bir şahsiyettir" dedi ve isim de­ği­şik­li­ği hakkında ipucu verdi.

banner295
'Fatih Arena'ya yeşil ışık

Trab­zons­por Baş­ka­nı İb­ra­him Ha­cı­os­ma­noğ­lu, Ak­ya­zı'da ön­ce­ki gün te­me­li atı­lan ve 2 se­ne­de bi­te­cek olan ye­ni sta­dın is­mi­nin ne ola­ca­ğı hak­kın­da, "Trab­zons­por'u eko­no­mik ola­rak ra­hat­lat­mak, fa­iz yü­kün­den kur­tar­mak is­ti­yo­ruz. Bu an­lam­da ku­lü­bü­mü­ze kat­kı sağ­la­ya­cak spon­sor­lar­la gö­rüş­tük­ten son­ra ka­ra­r ve­re­ce­ğiz" de­di. Ha­cı­os­ma­noğ­lu, stad için adı ge­çen Fa­tih Sul­tan Meh­met için, "Pey­gam­ber Efen­di­miz, 'İs­tan­bul mut­la­ka fet­he­di­le­cek­tir. Onu fet­he­den ko­mu­tan ne gü­zel ko­mu­tan, onu fet­he­den or­du ne gü­zel or­du­dur' de­miş­tir. Fa­tih Sul­tan Meh­met Han, 1461'de de Trab­zon'u fet­het­miş­tir. Trab­zon için çok önem­li bir şahsiyettir" açıklamasıyla isim de­ği­şik­li­ği­ne ye­şil ışık yak­tı.

'Adam olur­sa­nız bas­kı ol­maz'

Ha­cı­os­ma­noğ­lu, Es­ki­şe­hir kar­şı­sın­da alı­nan ga­li­bi­yet için­se, “K­azan­mak ya da kay­bet­mek önem­li de­ğil. Önem­li olan sa­ha­da gü­zel fut­bol ser­gi­le­mek" de­di. Ha­cı­os­ma­noğ­lu, bir dö­nem gün­dem­de olan, "Ta­kım, Av­ni Aker'de bas­kı al­tın­da ka­lı­yor" söy­le­mi­ne kar­şı­lık ta­kı­mın 280 gün­dür iç sa­ha­da ye­nil­me­me­siy­le il­gi­li ola­rak, "Adam gi­bi olur­sa­nız bas­kı ol­maz" de­di.


BUGÜN GAZETESİ
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.