banner238
banner264

ONUR’DAN PARMAK ISSIRTAN PERFORMANS

Bor­do-Ma­vi­li­ler, 8 haf­ta­da 6 gol ye­di. Akıl­la­ra, şam­pi­yon olu­nan 1978-79’da­ki Şe­nol Gü­neş­’li kad­ro­nun 30 maç­ta 7 gol ye­miş ol­ma­sı gel­di. “Az yer­sek şam­pi­yon ola­bi­li­riz” umut­la­rı ye­şer­di.

banner295
ONUR’DAN PARMAK ISSIRTAN PERFORMANS

Trab­zons­por’un ye­ni se­zo­nun ge­ri­de ka­lan 8 haf­ta­sın­da 6 gol ye­me­si ve lig­de­ki son 5 ma­çın­da ka­le­si­ni go­le ka­pa­ma­sı akıl­la­ra 1978-79 se­zo­nu­nu ge­tir­di.

Bordo-Mavililer, Şe­nol Gü­neş’in ka­le­yi ko­ru­du­ğu o se­zon­da top­lam 30 maç­ta ka­le­sin­de sa­de­ce 7 gol gör­müş­tü. O se­zon lig­de 16 ta­kım yer al­dı­ğı için 30 maç ya­pıl­mış­tı. Sta­tü ge­re­ği he­nüz 3 pu­an­lı sis­tem de­ğil 2 pu­an­lı sis­tem ge­çer­liy­di. Ga­li­bi­yet­le­re 2, be­ra­ber­lik­le­re 1 pu­an ve­ril­di­ği için be­ra­ber­lik­ler bi­le de­ğer­liy­di ve ta­kım­lar de­fans yap­ma­yı o ka­dar da iti­ci bul­mu­yor­du. Bor­do-Ma­vi­li­ler, o se­zo­nu şam­pi­yon ola­rak bitirdi.

Onur Kıvrak devleşiyor

Bor­do-Ma­vi­li­ler, bu se­zon da ka­le­si­ni go­le ka­pa­ta­rak dik­kat çe­ki­yor. De­fans hat­tı­nı güç­len­di­ren Trab­zons­por’da özel­lik­le ka­le­ci Onur Kıv­rak’ın per­for­man­sı par­mak ısır­tı­yor.

De­neyim­li el­di­ven son 5 ma­çın­da ka­le­sin­de gol gör­me­di. Şu ana ka­dar ka­le­sin­de sa­de­ce 6 gol gö­ren ca­mi­a, şim­di 1978-79 se­zo­nu­nu ha­tır­la­ya­rak, “Yi­ne az gol yer­sek yi­ne zir­ve­yi ka­par mı­yız?” he­sap­la­rı­nı ya­pı­yor. Her ne ka­dar maç sa­yı­sı o se­zon­dan da­ha faz­la ol­sa da, Onur’un per­for­man­sı yü­rek­le­re su ser­pi­yor ve umut­la­rı ta­ze tu­tu­yor.

Drog­ba’ya ih­ti­yaç yok

Geç­ti­ği­miz se­zo­nu şam­pi­yon­luk ya­rı­şı­nın uza­ğın­da ka­pa­tan Trab­zons­por, se­zon ba­şın­da İb­ra­him Ha­cı­os­ma­noğ­lu’nun baş­kan ol­ma­sıy­la Ma­lo­uda ve Bo­sing­wa gi­bi dün­ya yıl­dız­la­rı­nı al­dı. Bu iki is­min Chel­se­a’den ta­kım ar­ka­da­şı Drog­ba ise Ga­la­ta­sa­ray’da ter dö­kü­yor. Bor­do-Ma­vi­li takımın, li­gin dev­re ara­sın­da Drog­ba’yı renk­le­ri­ne bağ­la­mak için ata­ğa kal­ka­ca­ğı id­di­ala­rı or­ta­ya atıl­dı. Baş­kan Ha­cı­os­ma­noğ­lu, “Bi­zim za­ten yıl­dız­la­rı­mız var” de­di.
KAYNAK - BUGÜN GAZETESİ
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.