banner238
banner264

‘Trabzonspor At Koşturma Yeri Değil’

Eski Yönetici Ali Terzi Karadeniz Gazetesi’nden Osman Başkır’a çok önemli Açıklamalar Yaptı…‘Trabzonspor At Koşturma Yeri Değil’

banner295
‘Trabzonspor At Koşturma Yeri Değil’

Trabzonspor eski yöneticilerinden Ali Terzi, “Yönetimde önemli çatlaklık var. Bunların düzelmesi için yeni oluşum olmalı. Yönetim miadını doldurdu. Görevi bırakmalı. Bu işlerin düzelmesi için birileri elini ayağını Trabzonspor’un üzerinden çekecek” dedi.

BİRBİRİNE UYACAK

Trabzonspor eski yöneticilerinden Ali Terzi, Karadeniz Gazetesi’ne çok önemli açıklamalarda bulundu. "Trabzonspor’a sahip çıkmak lazım. İyi de olsa kötü de olsa o bizim medarı iftiharımız" diyen Terzi, şunları söyledi: "Trabzon şehrinin reklam aracıdır Trabzonspor. Bu takıma kimsenin küsmeye hakkı yok. Herkesin destek vermesi lazım. Ya şehir Trabzonspor’a ya da Trabzonspor şehre uyacak. Şehir ve Trabzonspor birbirini tamamlayan iki unsur, yapışık ikiz gibiler. Şehir mi Trabzonspor’un arkasına gizlendi, yoksa Trabzonspor mu, bunu araştırıp bakmak lazım."

BİRİLERİNİN ELİNDEN KURTARMAK GEREK

Trabzon’da Trabzonspor için söylenen birçok şey olduğunu vurgulayan Terzi, "Bu söylenenlerin bazılarını haklı buluyorum. Onun için bu kulübü birilerinin elinden kurtarmak gerek. Tabi bunu söylerken yönetim bazında demiyorum. Bunlar kendilerini bilirler. Çünkü Trabzonspor’da zamanında oynamış, hizmetini yapmış, parasını almış kişiler var. Bunlar hala kulübün içerisinde cirit atıyor. Kulüp bunları bakmak zorunda değil. Hizmet veren insanlar Trabzonspor’a maddi değil manevi açıdan hizmet vermeli. Trabzonspor’un lehine değil aleyhine hizmet etmeliler" diye konuştu.

KULÜP ÇİFTLİK OLMUŞ

ÖLÜSÜ BİLE KÜME DÜŞMEZ


Terzi, "Trabzonspor çiftlik olmuş, herkes istediği gibi at koşturuyor. Bu kulübe çok yazık! Burasının bir an önce düzelmesi lazım. Hiç kimse Trabzonspor küme düşecek korkusu yaşamasın. Ölüsü bu tür şeyleri yaşamaz. Trabzonspor’a genç ve başarılı iş adamlarımız sahip çıkmalıdır. Bazılarının menfaatlerine dokunuyor. Onun için Özkan Sümer, Ahmet Suat Özyazıcı ve eski futbolcuların bu kulüpte ne yaptıklarını bana anlatsınlar" dedi.

FUTBOLA DARBE VURUYOR

Yabancı futbolcu sayısını azaltacaklarına yabancı oyuncu için çalışmalar yapıldığına dikkat çeken Ali Terzi, yönetimi eleştirdi: "Bu doğru değil. Trabzonspor’un kadrosunda şu anda 13 yabancı var. Bu 13 yabancının takıma bir katkısı yok. Ben yabancı oyuncuya özünden beri karşıyım. Türkiye’de herkes kadrosuna bir baksın, 6 yabancı, 5 yerli oynuyor. Bu da Türk futboluna darbe vuruyor. Yabancı oyuncu alınışında yöneticilerin yanlışları var."

YÖNETİM MİADINI DOLDURMUŞTUR

YENİ OLUŞUM OLMALI


Yönetimin birçok konuda yanlış yaptığına dikkat çeken Terzi, “Aralarında büyük uçurum var. Bakıyorsun Başkan şike davası ile uğraşıyor, yanında kimse yok. Bir tek bu değil, buna benzer çok örnek verebiliriz. Başkan yönetimindeki çatlaklıkları ya görmezlikten geliyor ya da görüyor ama sesini çıkarmıyor. Trabzonspor yönetiminde çatlaklık var. Bunların düzelmesi için yeni oluşum olmalı. Yönetim miadını doldurdu. Bırakması lazım. Genç ve bu işi kaldırabilecek insanlar yönetime gelmeli. Bu işlerin düzelmesi için birileri elini ayağını Trabzonspor’un üzerinden çekecek” dedi.

TRABZONSPOR'DA TEK ADAMLIK SİSTEMİ VAR


Terzi, “Trabzonspor’da şu anda tek adamlık sistemi var. Yönetim kurulunda maalesef paylaşım yok. Paylaşım olmuş olsa bu sıkıntılar olmaz. Kümeler oluşmuş, bunlar da Trabzonspor’a zarar veriyor. Kimse Trabzonspor’a bir şey vermedi. Herkes Trabzonspor’dan aldı. Trabzonspor ismiyle marka olanlar bile var. Hayatlarında şeref tribününde oturamayacak adamlar Trabzonspor sayesinde şeref tribününde oturmaya başladılar” ifadelerini kullandı.

GÜNEŞ ÜNAL'I GÖNDERMEKLE HATA YAPTI

ADAMINDAN UZAK DURMALISIN


“Kendi adamından ne kadar uzak durursan Allah’ına yakınsın demektir” diyen Terzi, “Ne çekersen kendi adamından çekersin. Ben kendi adamının yanında çalışmasına karşıyım. Çünkü kendi adamından zarar görüyorsun. Trabzonspor’da yöneticilik yaptığım dönemlerde yaşadıklarımı gördüklerim var, ondan bunları söylüyorum” dedi.

KÖPRÜ BAĞI KURULAMIYOR


Şenol Güneş’in, en büyük yanlışı Ünal Karaman gibi bir yardımcıyı görevden ayırmakla yaptığını öne süren Terzi, “Futbolcularla aradaki köprü bağını o iyi sağlıyordu. Ünal’ın ayrılmasından sonra Şenol hoca ile futbolcular arasında köprü bağı iyi kurulamıyor. Şu anki yardımcıları bunu beceremiyorlar. Alınan yardımcılar nerede, ne yapıyorlar belli değil” dedi.

BECERİKSİZ KALDILAR

Giden oyunculardan Jaja, Egemen, Burak, Umut ve Teofilo’nun yerinin dolmadığını söyleyen Ali Terzi, "Bunun sebebi beceriksizlik. Oyuncuları ellerinde tutamadılar. Futbolcuyu yollayıp yollamamak yönetimin becerisidir. Bu yönetim beceriksiz kaldı" diye konuştu. Yabancı oyunculara verilen paraların uçuk rakamlar olduğunu da belirten Terzi, "Trabzonspor yönetimi bu paraları boşa attı. Bir yabancı oyuncuya 5,5 milyon Euro verilir mi? Bu kadar yüksek meblağ verilen yabancıların performansları ortada. Bu paranın yüzde yirmisini yerli oyuncuya vermiş olsaydın yerli oyuncudan yüzde 80 verim almış olurdun, hesap ortada. Bu hesabı yönetim kurulu yapamadı" dedi.

KIRICI PROTESTO YAPILMAMALI

Terzi, "Futbolcuların üzerine bu dönem çok fazla gidilmeye başlandı. Halil gibi bir oyuncu küstürüldü. Halil, Avrupa eğitimi almış bir futbolcu. Futbolcunun da inişli çıkışlı grafiği olacak. Ama bu kadar üzerine gidilmemeli, yani protestolar kırıcı olmamalı, kuralına göre yapılmalı. Futbolcular bir yere geldiğinde arayışa girerler, cahilce davranıyorlar. Buradan gidenlerin birçoğu başarısız oluyor. Kandırılıyorlar ama iş işten geçiyor" dedi.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.