banner238
banner264

Trabzonspor Avni Aker'de bambaşka

Trab­zons­por’un Av­ni Aker’de­ki son kur­ba­nı Kay­se­ri Er­ci­yess­por ol­du. Bor­do-Ma­vi­li­ler, Kay­se­ri ekibini 3-1 ye­ne­rek sa­ha­sın­da­ki ye­nil­mez­lik se­ri­si­ni 20 ma­ça çı­kar­dı. Fırtına, evinde en son lig­de 17 Şu­bat 2013’te Fe­ner­bah­çe’ye kaybetti.

banner295
Trabzonspor Avni Aker'de bambaşka

Trab­zons­por’un yük­se­li­şi sü­rü­yor. Spor To­to Sü­per Lig’de ge­çen haf­ta sa­ha­sın­da kar­şı­laş­tı­ğı Es­ki­şe­hirs­por’u 1-0, Av­ru­pa Li­gi’nde haf­ta için­de yi­ne evin­de ko­nuk et­ti­ği Apollon Li­mas­sol’u 4-1 ye­nen Bor­do-Ma­vi­li­ler dün de yi­ne Av­ni Aker’de ağır­la­dı­ğı Kay­se­ri Er­ci­yess­por’u 3-1 yen­di.

Sa­ha­sın­da en son ge­çen se­zo­nun 22. haf­ta­sın­da 17 Şu­bat 2013’te Fe­ner­bah­çe’ye 3-0 ye­ni­len Bor­do-Ma­vi­li­ler o gün­den son­ra lig­de, Av­ru­pa’da ve Tür­ki­ye Ku­pa­sı’nda yap­tı­ğı top­lam 20 maç­ta ye­nil­me­di. Fır­tı­na, 287 gün­dür evinde ra­kip­le­ri­ne bo­yun eğ­me­di.

Sıra deplasmanlarda!

Trab­zons­por Tek­nik Di­rek­tö­rü Mus­ta­fa Re­şit Ak­çay 3-1 ka­zan­dık­la­rı Kay­se­ri Er­ci­yess­por ma­çı son­ra­sı sa­mi­mi açık­la­ma­lar­da bu­lun­du. İç sa­ha­da ya­ka­la­dık­la­rı per­for­man­sı de­vam et­tir­me­le­ri­nin se­vin­di­ri­ci ol­du­ğu­nu be­lir­ten de­ne­yim­li tek­nik adam, “Ge­çen se­zon ilk ya­rı­da top­la­dı­ğı­mız pua­na şim­di­den 1 pu­an yak­laş­tık. Ken­di evi­miz­de ser­gi­le­di­ği­miz per­for­man­sı dep­las­man­la­ra da yan­sıt­ma­lı­yız. Ta­raf­tar­la­rı­mız her şe­yin en gü­ze­li­ni hak edi­yor” de­di. Form­da bir ra­ki­bi yen­dik­le­ri­ni be­lir­ten Ak­çay, “Baş­tan so­na iyi oy­na­dık. Bu ga­li­bi­yet­le bir­lik­te Es­ki­şe­hir ve Av­ru­pa’da­ki Li­mas­sol ma­çın­da al­dı­ğı­mız ga­li­bi­yet­le­ri taç­lan­dır­mış ol­duk. İki ka­te­go­ri­de mü­ca­de­le edi­yo­ruz. Oyun­cu­la­rı­mı kut­lu­yo­rum” ifa­de­le­ri­ni kul­lan­dı.

Saygısından sevinmez

Ak­çay, Ol­can’ın gol­ler son­ra­sı faz­la se­vinç ya­şa­ma­ma­sı için, “Ol­can çok ka­rak­ter­li oyun­cu. Ra­ki­be gös­ter­di­ği say­gı­nın ifa­de­si ola­rak dü­şü­nü­yo­rum. Ol­can, bir so­run oluşturacak ka­rak­ter­de bir oyun­cu de­ğil” dedi.

Maçın adamı: Malouda

Trabzonspor’un Fransız yıldızı Malouda, dün attığı 2 golün yanı sıra sergilediği performansla da galibiyete katkıda bulundu. Malouda, bu sezon ligdeki 3. golünü attı.

Kırılma Anı: 32. dakika

Bordo-Mavili takım 1-0 öndeyken Kayseri Erciyes’in etkili ismi Vleminckx’in sert şutunu Onur Kıvrak kornere çelerek takımı adına önemli bir tehlikeyi savuşturdu.

BUGÜN GAZETESİ

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.