banner238
banner264

Trabzonspor'dan 10 sezon sonra gelen başarı

Trabzonspor, ligdeki son 5 maçında gol yemedi. Bordo-Mavililer, son olarak 2003-2004’te böyle bir seri yakalamış ve o sezonu ikinci sırada bitirmişti

banner295
Trabzonspor'dan 10 sezon sonra gelen başarı

Trab­zons­por, evinde Sivasspor’la yaptığı son ma­çta sa­ha­dan gol­süz be­ra­be­re ay­rı­la­rak ta­raf­tar­la­rı­nı ha­yal kı­rık­lı­ğı­na uğ­rat­sa da Bor­do-Ma­vi­li ta­kım sa­vun­ma hat­tın­da­ki ve ka­le­sin­de­ki ba­şa­rı­sıy­la dik­kat­le­ri üze­ri­ne çe­ki­yor.

Trab­zons­por, lig­de yap­tı­ğı son 5 kar­şı­laş­ma­da ka­le­si­ni go­le ka­pat­tı. Bu 5 maç­ta da ka­le­de gö­rev alan Tol­ga Zen­gin, tam 450 da­ki­ka­dır gol ye­mi­yor. Bor­do-Ma­vi­li­ler, böy­le­ce 10 yıl ön­ce ya­ka­la­dı­ğı se­ri­yi de yinelemiş ol­du. Trab­zons­por, son ola­rak 2003-2004 se­zo­nun­da 5 maç üst üs­te gol ye­me­me se­ri­si ya­ka­la­mış, o se­zo­nu 72 pu­an­lı şam­pi­yon Fe­ner­bah­çe’nin 4 pu­an ge­ri­sin­de yer alıp ikinci sı­ra­da bi­tir­miş­ti.

Colman varşova’ya yetİşecek

Tek­nik di­rek­tö­r Mus­ta­fa Re­şit Ak­çay, de­fan­sif oy­nat­mak­la eleş­ti­ril­se de gol fır­sa­tı ver­me­meleri takımın dik­kat çe­ken yön­le­rin­den bi­ri ola­rak du­ru­yor. Avrupa Ligi’nde perşembe günü Legia Varşova ile yapılacak maça Colman’ın yetişmesi bekleniyor. Karşılaşmayı Rusya’dan Vladislav Bezborodov yönetecek.
KAYNAK: BUGÜN GAZETESİ
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.