banner238
banner264

Trabzonspor'un Yekta Kurtuluş transferinde tek ihtimal var

Fırtına, Galatasaray’ın başarılı orta sahası için büyük oranda kaynak buldu. Yekta da yıllık istediği 1 milyon 250 bin euroyu indirirse transfer bitecek

banner295
Trabzonspor'un Yekta Kurtuluş transferinde tek ihtimal var

Trab­zons­por, Ga­la­ta­sa­ray’ın ba­şa­rı­lı or­ta sa­ha oyun­cu­su Yekta Kurtuluş’ta im­za aşa­ma­sı­na gel­miş­ti. Fa­kat 28 ya­şın­da­ki fut­bol­cu­nun yıl­lık 1 mil­yon 250 bin ve maç ba­şı­na 15 bin eu­ro is­te­me­si üzeri­ne gö­rüş­me­ler tı­kan­mış­tı. An­cak Bor­do-Ma­vi­li­le­r, Yek­ta def­te­ri­ni ta­ma­men ka­pat­ma­dı, oyun­cu­nun fi­ya­tı­nı aşa­ğa çek­me­si için bek­le­yi­şe geç­ti. Ge­nelde yak­la­şık 180 tril­yon bor­cu bu­lu­nan ve ge­lir­le­ri ipo­tek­li olan ku­lü­bün mad­di ola­rak has­sas dav­ran­dı­ğı bi­li­ni­yor.

Yek­ta’nın trans­fe­ri sü­re­cin­de dik­kat çe­ken bir di­ğer de­tay ise, baş­kan İb­ra­him Ha­cı­os­ma­noğ­lu, yo­ğun ça­ba­lar so­nu­cu dev­re ara­sı trans­fe­ri ger­çek­leş­tir­mek için ge­re­ken kay­na­ğı bü­yük oran­da bul­du. Fa­kat kay­na­ğı ve­rim­li kul­lan­mak için sü­reç ağır­dan alı­nı­yor. Yek­ta trans­fe­ri­nin, oyun­cu­nun üc­re­ti aşa­ğı çek­me­si­ne bağ­lı ol­du­ğu vur­gu­la­nı­yor.

Göztepe’ye tek gol

Öte yandan hazırlıklarını Antalya’da sürdüren Trabzonspor, Spor Toto 2. Lig ekibi Göztepe ile karşılaştı. Bordo-Mavililer, genç golcüsü Emre Güral’ın 68. dakikada attığı golle öne geçti. Başka gol olmayınca Karadeniz ekibi müsabakayı 1-0 kazandı. Teknik direktör Mustafa Akçay’ın, Antalya kampında futbolcularının hırslı ve istekli yapısından memnun olduğu da gelen haberler arasında.


KAYNAK: BUGÜN GAZETESİ
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.