1. YAZARLAR

  2. Gülşah Yıldırım

  3. Trabzonspor'a dost kazığı!
Gülşah Yıldırım

Gülşah Yıldırım

Yazarın Tüm Yazıları >

Trabzonspor'a dost kazığı!

A+A-

Spor Toto Süper Lig’de son hafta maçları oynandı ve perde kapandı. Tüm futbolseverlerin yakından takip ettiği gibi Ç. Rizespor Alanyaspor’u 1-0 yenmesine rağmen, Trabzonspor’un Bursaspor’a 2-1 yenilmesi sonrası Ç. Rizespor küme düşmekten kurtulamadı.

Aslında futbol yazmayı sevmem, kendime göre sebeplerim var. Ancak şu durumda dilsiz insan dile gelir diye düşünüyorum. Rizespor Başkanından tutun da teknik direktörü, basın sözcüsüne kadar birçok Rizesporlu ismin, maçların ardından yaptıkları açıklamalar yenilir yutulur türden değil.

“Şikeci Trabzonspor, Artık dostluk bitmiştir, Rize bunu 100 yıl da, 500 yıl da geçse unutmaz…” gibi birçok saçma sapan söz… Trabzonspor gibi şike ile mücadelenin en büyüğünü vermiş bir kulüp hakkında ne mesnetsiz açıklamalar bunlar böyle… Bu açıklamalardan sonra asıl kazığın Trabzonspor’a atıldığı anlaşılıyor. Dost kazığı…

Sanki Trabzonspor bu sezon harikalar yaratmış da bir tek Bursaspor’a yenilmiş gibi; Sanki Rizespor bu sezon şampiyonluğa oynamış da tek bir maç yüzünden küme düşmüş gibi basit, komik ve daha bir sürü sıfat yakıştırabileceğim açıklamalar bunlar…

Ve son bir açıklama artık hadleri aşan boyutta… Çaykur Rizespor Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Remzi Kazmaz ise, "Karadeniz ruhu yok. Rize aynı durumda olsa paşalar gibi oynardı. Şikeci Trabzon. Fenerbahçe'yi ağzından düşürmüyorlar ama, kendileri şike yapıyorlar" ifadelerini kullandı.

Yahu siz bundan sonra Trabzonspor gibi bir kulüple dost olmayı çok istersiniz de, bu laflardan sonra o dostluğu arayıp da bulamazsınız. Ayıp ayıp…Anadolu kulüplerinin bunca düşmanı varken ve Trabzonspor onlarla en büyük mücadeleyi yıllardır verirken, bu açıklamalarla birlikle şikecileri güldürmek, sevindirmek hangi aklın ürünü...!

Erman Toroğlu tüm bu açıklamaların ardından şunları söyledi:

“Trabzonspor ne maç satar ne de alır. Sen neden kaderini son haftaya bırakıyorsun. Ç. Rizespor kendi beceriksizliği yüzünden düştü. Herkes işine baksın abi…”

Bu sözlerin ardından aslında çok da bir şey söylemeye gerek yok ama son olarak siz inandığınız her neyse, onu 100 yıl, 500 yıl geçse de unutmayın. Anlı şanlı büyük Trabzonspor ve taraftarı geçmişi zaten hiç unutmamıştı…

Önceki ve Sonraki Yazılar