banner238
banner264

YUSUF REHA ALP İLE GÜNDEM …


YUSUF REHA ALP

YUSUF REHA ALP

02 Temmuz 2011, 15:36

ALP: ‘ŞENER DEĞERLENDİRME DIŞI KALMIŞ BİR ADAMDIR ‘

ALP  KİMLER İÇİN  ‘İKİSİ DE İSTİFA ETMELİ’ DEDİ ?

ALP’E GÖRE GÜNEŞ YÖNETİME KÜFRETSE DE..!

 

Sayın Alp  Türkiye  Futbol  Federasyonu  Seçimleri  ve sürecini  değerlendirir misiniz ?

-          Trabzonspor açısından baştan aşağıya son derece beceriksizce yönetilmiş, daha doğrusu yönetilememiş bir süreç. Kendinizi bir an için Aziz Yıldırım’ın yerine koyun. Hem, Mehmet Ali Aydınlar gibi iyi bir Fenerbahçeli Futbol Federasyonu’nun başına geçiyor, hem en büyük başkan adayı rakibinizden kurtulmuş oluyorsunuz, hem Göksel Gümüşdağ bu federasyonun ikinci adamı oluyor ve federasyon yönetim kuruluna girmesini istediğiniz tüm Fenerbahçeliler giriyor ve hem de tüm bunları rakipleriniz kendi elleriyle yapıyor!.. Hani, “bundan iyisi Şam’da kayısı” derler ya, o hesap işte! Adam başından beri sürece hiç dahil olmayarak, dilediği her şeyi en büyük rakiplerinin elleriyle yaptırdı. Yarın öbür gün bu federasyondan şikayet edildiğinde, “siz bulup çıkardınız, sizin adayınızdı” demek hakkına sahip oldu. Aydınlar başarısız olursa da zaten, Fenerbahçe başkan adaylığı gündemden kalkacağı için o tehlikeden de kendini sıyırdı. Bütün bunların baş aktörü de, bizim son derece iş bilir başkanımız sayın Sadri Şener. Komediye bakar mısınız Allahaşkına? Şimdi sen de tutmuş, bana, “süreci değerlendir” diyorsun! Çok açık olarak söylüyorum, Sadri Şener artık değerlendirme dışı olmuştur. Benim değerlendirebileceğim bir adam değil artık Şener. Benim uzmanlık alanıma girmiyor davranışları.

Sayın Sadri Şener,  Erdal Atalay için ‘ İstifa etmeli aksi  halde ben ederim’  derken  bazı kesimler  Şener’in istifa etmesi gerektiğini söylüyor.  Kim  istifa etmeli ?

-          Bana kalsa ikisi de etmeli. O koltuklarda bir dakika dahi durmamalılar. Şener, olağanüstü beceriksiz ve işbilmez tutumuyla olayı bu noktaya getirip Trabzonspor’u federasyonun hiçbir kurulunda temsil edilemez hale getirdiği için, sayın Atalay da stepne olmayı kendine yedirmemesi lazım geldiği için istifa etmeliler. İstifa etmemesi gereken bir tek adam vardı, Önder Karaduman, onu da istifa ettirdiler. Mehmet Ali Aydınlar’ın adamına nasıl sahip çıkmadığı, daha birinci dakikada, kendi rahatı uğruna kurban vermekten hiç çekinmediği de ortaya çıktı böylece. Sayın Karaduman çekilmek istese bile, Aydınlar ona sahip çıkmalı ve “ya seninle ya hiç kimseyle” demeliydi, diyemedi. Gitti Erdal Atalay’ı listeye dahil etti, sayın Atalay da maalesef, “kusura bakmayın ben kimsenin yedeği olamam” demedi, diyemedi. En başından beri sayın Atalay işin içinde olsaydı, “asla istifa etmemeli” derdim, ama durum öyle değil. Listede yoksun, ismin hiç geçmemiş, kulübünün önerdiği adamlardan biri değilsin, üstelik listedeki Trabzonsporlu üye tüm kamuoyu önünde rencide edilmiş ve sen hala o listeye girebiliyorsan, bunda bir yanlışlık var demektir. Tabi Şener’in, “ya Erdal istifa edecek ya ben” demesini de sayın Başkan’ın komikliklerinden biri olarak görüyorum. Sonuçta, ikisi de istifa etmez, koltuklarında otururlar, çok değil en fazla bir ay sonra da can ciğer kuzu sarması haldeki görüntülerini medyada görürüz.


Yeni  federasyondan beklentilerin  ne  olacak ? Yani  adil bir  federasyon  yönetimi bekliyor musun ?

-          Zaman her şeyi gösterecek. Ama açıkçası daha ilk günden Aydınlar’ın, Önder Karaduman’ı “satması”, kendisi hakkında çok da olumlu şeyler düşündürtmedi bana. Arkasında siyasi destek olduğu söyleniyor, tabi bilemem doğru mu yanlış mı fakat, madem bu kadar güçlüydün niye, “bizzat ben, kimseden tek bir öneri almadan kendi elimle yaptım” dediğin listeden henüz birinci dakikada iki fire verdin, diye sorarlar adama. Bu davranışı ile çok güven telkin etmedi bana açıkçası.


Trabzonspor teknik direktörü Şenol  Güneş ‘in  yönetimi transferler ilgili eleştirmesini  nasıl değerlendiriyorsunuz?

-          Trabzonspor bir acayip kulüp olmuş. Şenol Güneş, değil medya önünde yönetimi eleştirmek, medya önünde çıkıp yönetime alenen küfür de etse, bunlar Şenol Güneş’e tek bir kelime diyemezler, bu kadar açık ve net söylüyorum. Çünkü orada oturmalarının yegâne sebebinin Şenol Güneş olduğunu ve “ben gidiyorum arkadaş” dediği andan itibaren o koltuklarda bir saniye dahi oturamayacaklarını biliyorlar. Yoksa normal bir kulüpte, kendi çalıştırdığın maaşlı adamın, sezon başı bile olmadan çıkıp seni eleştirirse derhal istifasını istersin, etmezse de kovarsın olur biter. Ama biz anormal bir kulüp olduğumuz için teknik direktör yönetimi eleştirir, yönetim ses çıkaramaz, teknik direktör de o çok eleştirdiği yönetim kurulu ile görev yapmaya devam eder. “Deveye sormuşlar” diye başlayan bir hikaye vardı sahi, neydi onun devamı?..


Trabzonspor Basketbol takımının kapatılması gündemde, buna ne diyeceksiniz?

-          Al işte bir garabet durum da bu. Koskoca Trabzonspor, kısa bir süre içinde kurulup, şampiyon olup birinci lige çıkan, Trabzon’u bir futbol kenti kimliğinden sıyırıp, bir spor kenti olmasını sağlayacak olan bu muhteşem organizasyona sırtını dönüp, “bana ne ya kapatın gitsin” diyebiliyor. Ve bunu da, 1 milyon lira vermemek için yapabiliyor. Bir kulübün tüm geleceği, Başkan beyin iki dudağı arasından çıkacak “kapatın” kelimesine kalıyorsa zaten yazıklar olsun o kente! Trabzonspor için çok mu zor Basketbol kulübüne sponsor bulmak. Bir telefonla, dilediği markayı sponsor yapabilir basket takımına Başkan Bey, ama yapmıyor, çünkü canı istemiyor hazretin! Bak sen! Ne güzel saltanatmış bu! Ama basketbol takımındaki yönetici arkadaşlar yanlış yapıyor, ben dedim onlara. Çıkın, “menajer olarak biz de bundan böyle Mithat Halis’le çalışmaya karar verdik” deyin, bakın ondan sonra nasıl kapatılmıyor kulüp, nasıl sahip çıkıyor Başkan Bey size!..

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.